1. BK Michalovce – BK AC LB Spišská Nová Ves 73:78 (40:41)

Štvrtiny 26:16, 14:25, 16:14, 17:21

Úvodný zápas proti mladíkom zo Spiša im nevyšiel. Prvú štvrtinu síce vyhrali o 10 bodov aj vďaka naordinovanej taktike trénera Rakovského. No mladá novoveská krv dokázala za dve minúty zrovnať stav. Od tejto chvíle sa Zemplínčania trápili nielen v obrane ale aj v útoku. Strelecky disponovaný súper to dokonale využil a ustrážil si víťazstvo 78:73, ktorým si zabezpečil podkošové boje v osmičke najlepších druhej najvyššej basketbalovej súťaže.

V čom videl príčiny neúspechu svojich zverencov lodivod Orlov? „Dnes rozhodla kvalita obrany. Náš súper hral dynamickejšiu osobnú obranu, proti ktorej sa veľmi ťažko presadzovalo. Spišiaci boli lepší, boli basketbalovejší. Menej sme na nich tlačili, dávali sme im viac voľného priestoru. Musíme na obrane tvrdo popracovať.“