1.BK Michalovce - BA Košice   92 : 68 - 2

1.BK Michalovce - BA Košice   92 : 68 - 3

I. basketbalová liga mužov – 8. kolo nadstavbová časť

Pozitívnu bilanciu si Orli nepokazili ani tentoraz

1. BK Michalovce – Basketbalová akadémia Košice 92:68 (49:39)

Štvrtiny: 21:21, 28:18, 16:10, 27:19

Vo víťaznom ťažení pokračujú východniari v druhej najvyššej národnej basketbalovej súťaži. V nedeľu zdolali Basketbalovú akadémiu Košice a natiahli tak klubový rekord na 9 výhier v rade. Duel so svojou košickou dvojičkou bol od úvodného rozskoku veľmi vyrovnaný. Oba celky sa striedali vo vedení a takticky vyčkávali na chybu toho druhého. Tento stav vydržal až do poslednej minúty prvého polčasu. O náskok sa postarala dvojica súrodencov Rakovských. Využili diery v obrane súpera a upravili na polčasových 49:39.
Veľmi skoro sa z ihriska porúčal pre piatu osobnú chybu najväčší bojovník v domácich radoch Martin Rakovský. 10 bodový náskok aj tak pomaly narastal. Hostia sa márne pokúšali o zvrat v stretnutí. V obrane ich zverenci Imricha Rakovského nepustili do žiadnej vyloženej šance. Dirigentskú taktovku držal Roman Rakovský. Ten do útoku zavelil najmä v tretej štvrtine, v ktorej nastrieľal 12 bodov z 30tich. K nemu sa ešte pripojili Czako, Šimko, Lutter a všetci si na svoje bodové konto pripísali dvojciferné číslo.
Zemplínčania si teda aj naďalej držia svoju neporaziteľnosť, keď v nadstavbových bojoch ešte neokúsili trpkosť prehry. V apríli ich čaká šnúra zápasov na palubovkách celkov od rieky Dunaj. Súťaž ukončia stretnutiami v prvý májový víkend.

Diváci: 100
Body: Rakovský R. 30, Lutter 16, Czako 15, Šimko 15, Rakovský M. 11, Holda 3, Biganič 2
Doskoky: Czako a Šimko po 8, Rakovský M. 4, Biganič, Holda a Lutter po 3, Rakovský R. 1
Straty: Šimko 3, Rakovský R. 2, Biganič, Lutter, Rakovský M. po 1
Zisky: Czako, Holda, Lutter po 5, Biganič 3, Rakovský R. 2, Šimko 1
Bloky: Lutter 2, Šimko 1
Asistencie: Rakovský R. 8, Lutter 4, Holda 3, Biganič a Rakovský M. 2, Czako 1

Za hostí najviac: Körner 22, Baťka 15

zdroj: 1. BK Michalovce