FK Slovan Duslo Šaľa

2

1

MFK Zemplín Michalovce – FK Slovan Duslo Šaľa  2:1  (2:0)

V sychravom počasí a na rozmočenom trávniku nastúpili Michalovce na svoj prvý domáci zápas tejto sezóny. Šalianci  boli od úvodných minút aktívnejší a už v 4 minúte vyskúšali pozornosť domáceho brankára Ferenca. Ďalšiu šancu na otvorenie skóre mali hostia  v 8  minúte, keď jedovatú strelu Vencela spoza šestnástky brankár vyrazil na roh. Domáci sa ujali vedenie hneď z prvej akcie, keď strieľaný center z pravej strany tečoval za chrbát vlastného brankára Šajbidor. V 15 minúte mali hostia obrovskú šancu, ale Vencel netrafil odkrytú michalovskú bránu po zaváhaní stopérskej dvojice. Na svetelnej tabuli svietila 17 minúta a stav sa menil druhýkrát v prospech domáceho mužstva. Nádherne sa trafil z priameho kopu Leško. Po tomto góle sa hra prevažne odvíjala v strede ihriska, ale hráči viac bojovali s premočeným trávnikom ako so súperom. Skvelým zákrokom sa prezentoval v 25 minúte brankár Ferenc, keď strelu smerujúcu k ľavej tyčke z kopačky Šajbidora vytlačil na roh. Domáci mohli rozvlniť sieť za chrbtom Anda v prvom polčase aj tretíkrát, ale to by nesmel Ruskovský mieriť z piatich metrov len do brvna. Po prvých 45 minútach bol stav 2:0 pre Michalovce.

Po obrátke začali hostia ešte viac ofenzívnejšie a v 54 minúte fauloval v šestnástke hráča hostí Šitov za čo nariadil rozhodca pokutový kop. Ten s prehľadom premenil Vencel a znížil stav na rozdiel jedného gólu. Od tejto chvíle mali hostia častejšie loptu na svojich kopačkách , ale ich akcie končili už pred šestnástkou Michaloviec. V 66 minúte vystriedal Viskupa Humeník, ktorý posilnil stred ihriska. V 71 minúte mali domáci po rýchlom protiútoku ďalšiu šancu, keď center z pravej strany nevyužil Gašpar na strelenie poisťovacieho gólu. Ten istý hráč vyskúšal pozornosť brankára hostí v 81 minúte, ale strelou do stredu bránky z dvadsiatich metrov ho neprekvapil . Hráči Šale sa na ťažkom teréne nemohli presadiť  a Michalovce kontrolovali hru až do konca zápasu. Po dobrom a obetavom výkone získali Michalovce zaslúžene všetky tri body.

Góly:
10.min. Šajbidor (Šaľa) – 1: 0 – vlastný gól
17. min. Hreško (Michalovce) – 2:0
54. min. Vecncel (Šaľa) – 2:1 – penalta