Dolný Kubín – Michalovce 3:4 po s.n.

13.kolo – 1. hokejovej ligy SR

MHK Dolný Kubín – Dukla Michalovce

po tretinách (1:1, 1:1, 1:1, 0:0 )

Dramatický zápas odohrala v 13. kole I. hokejovej ligy Dukla Michalovce na ľade Dolného Kubína. V 11. minúte 1. tretiny Miľovčík v presilovke  vyrovnával na 1:1. V 33. minúte Dukla vyhrávala po góle Učníka v oslabení, keď na trestnej lavici sedel Miľovčík za vyhodenie puku z vlastnej tretiny. U ž o 2 minúty na to však Dolný Kubín vyrovnal zásluhou Mravca. Potom dlhú dobu na tabuli svietil nerozhodný stav a zdalo sa, že zápas smeruje do predĺženia za stavu 2:2. V 57. minúte však Mravec svojím druhým gólom priblížil Dolný Kubín k trojbodovému víťazstvu. Michalovce vrhli všetky sily do útoku. V záverečnom tlaku Michalovčanov ešte pribrzdilo aj vylúčenie Regendu za bránenie v hre.  Zdalo sa už, že všetky snahy hostí o vyrovnanie budú márne a koniec zápasu sa nezadržateľne blížil. Dukla odvolala brankára Babkoviča a o vyrovnanie sa mala pokúsiť pätica hráčov Barna, Miľovčík, Minčák, Takáč  a Valko. 27 sekúnd pred koncom Miľovčík dostal do smútku celé Dolno Kubínske hľadisko, ktoré už odratávalo posledné sekundy zápasu. Vyrovnávajúcim gólom na 3:3 poslal zápas do predĺženia. V samostatných nájazdoch za našich opäť zachraňoval Richard Miľovčík a rozhodujúci samostatný nájazd premenil Barna. Michalovce aj so šťastím získali už svoje 4. víťazstvo v rade a z toho 3. dvojbodové. Hrdinom zápasu sa určite stal Richard Miľovčík, ktorý vyrovnával v samom závere zápasu. Okrem toho však dal ešte jeden gól v prvej tretine a premenil aj svoj samostatný nájazd. Za výborný výkon trebs pochváliť aj brankára Babkoviča. Dolný Kubín prestrieľal Michalovčanov v pomere 42:27. Brankár Babkovič však za svoj chrbát pustil iba 3 góly a podržal celé mužstvo.

V utorok 21.10.2008 o 17.30 hod. domáca Dukla Michalovce v 14. kole I. hokejovej ligy privíta mužstvo HC 07 Detva .

napísal: L. Boka

Góly Dolný Kubín:
07:39 – Miroslav Tarageľ ( Matej Hančiak, Tomáš Pšenka) – presilová hra o 1 hráča
35:28 – Michal Mravec ( Miroslav Tarageľ,  Matej Hančiak)
56:17 – Michal Mravec (Vladimír Janovský,  Róbert Budaj)

10:47 – Richard Miľovčík ( Peter Tirpák,  Branislav Barna) – presilová hra o 1 hráča
32:54 – Peter Učník ( Juraj Minčák,  Pavel Valko) – oslabenie o 1 hráča
59:34 – Richard Miľovčík ( Branislav Barna) – oslabenie o 1 hráča