MBK Žilina – 1. BK Michalovce 89:56

5.kolo – 1. basketbalovej ligy SR

MBK Fatran Žilina : 1. BK Michalovce    89 : 56

po polčase (37:26)

Po nešťastnom zápase v Žiari Nad Hronom dal tréner  príležitosť proti Žiline aj tým hráčom, ktorí mali doteraz nahratých menej minút. Základná päťka Kubovčík, Holda, M.Rakovský, Šimko a Mižák začali bez rešpektu a nebyť niekoľkých výpadkov v obrane, mohol byť rozdiel nižší ako sedembodový. Na ihrisko sa postupne dostali Tebeľák, Kozlovský i Maškulik. Rozdiel v skóre sa držal približne na 10 bodoch v neprospech Michaloviec, keď sa Žilina presadzovala hlavne cez rýchle protiútoky.Hostia kontrovali hlavne z podkošových vzdialeností i keď viacero sľubých príležitostí nedokázali premeniť. 1.BK si aktívnou hrou vytvoril množstvo príležitostí na skórovanie z trestných hodov, no 16 nepremenených šestiek je veľa i na žiacku súťaž. Nebyť tohto výpadku, mohol to byť vyrovnanejší zápas. Polčasový rozdiel 11 bodov sa nemenil ani v tretej štvrtine, no Michalovciam v poslednej štvrtine postupne dochádzali sily a súper zvyšoval náskok až na konečných 89 : 56. V tomto zápase sa dostávali pod tlak i hráči menej vyhratí a trištvrte zápasu držali so Žilinou krok. Na lavičke ostali R.Rakovský, Svitlica i Biganič. Nasledujúcich 7 zápasov hrajú Michalovce v domácom prostredí, kde chcú divákom predviesť pekný šport a čo najviac ich priviesť na domáce tribúny.

Body: Šimko 14,Mižák 11,Tebeľák 10, M.Rakovský 8, Kubovčík 7, Kozlovský 4, Maškulik 2
Doskoky: M.Rakovský 7

Zdroj: 1. Bk Michalovce