1. BK Michalovce – BK S. N. Ves 86:89

1. BK Michalovce - BK AC LB Spišská Nová Ves 86:89 1. BK Michalovce - BK AC LB Spišská Nová Ves 86:89 1. BK Michalovce - BK AC LB Spišská Nová Ves 86:89 1. BK Michalovce - BK AC LB Spišská Nová Ves 86:89

7.kolo – 1. basketbalová liga mužov

1. BK Michalovce – BK AC LB Spišská Nová Ves 86:89

polčas (46:44)
štvrtiny (23:14, 23:30, 18:15, 22:30)

V nedeľu mali domáci čo oplácať svojmu súperovi ešte z minulej sezóny 2007/2008. Po prehre so Spišiakmi vtedy nepostúpili do nadstavbovej osmičky najlepších. Čakal sa preto zaujímavý duel. Hostia vyrukovali na Východniarov dynamickým behavým basketbalom a rýchlymi striedaniami trénera Kurillu. Prvú štvrtinu vyhrali Orli o 9 bodov (23:14), polčas už len o 2 (46:44), keď dovolili súperovi streliť 5 pokusov spoza trojkového oblúka. Divákov zo sedadiel dvihli aj premenené trojkové pokusy Romana Rakovského, jeden dokonca z polovičky ihriska. Chlieb sa lámal v záverečnom dejstve. Domáci v rozpätí troch minút nedokázali streliť kôš, hostia sa dotiahli na rozdiel jedného bodu. Nakoniec väčšie basketbalové srdce rozhodlo opäť o víťazstve Spišiakov 89:86.

Body: Svitlica 26, R.Rakovský 19, Mižák 11, Šimko 10, Kubovčík 7, M.Rakovský 6, Holda 6 Biganič 1,
Doskoky: Svitlica 11, Šimko 8
Zisky : Biganič 4

Za hostí: Baldovský 28, Lenárt 20

Najbližšie vybehnú na domácu palubovku Michalovčania už túto sobotu o 16:00, keď privítajú Košické Kapybary.