IUVENTA Michalovce – Le Havre HAC 23:19

IUVENTA Michalovce - Le Havre HAC 23:19 IUVENTA Michalovce - Le Havre HAC 23:19 IUVENTA Michalovce - Le Havre HAC 23:19 IUVENTA Michalovce - Le Havre HAC 23:19

3.kolo PVP

po polčase (9:6)

IUVENTA Michalovce v 3. kole Pohára víťazov pohárov (PVP) nastúpila na domácej palubovke proti francúzskemu celku Le Havre HAC.  Na tento "hádzanársky sviatok" sa prišlo do športovej haly pozrieť viac ako tisíc domácich priaznivcov.

Francúzsky team pôsobí vo francúzskej najvyššej súťaži Division 1 a v posledných ročníkoch sa pravidelne umiestňuje na popredných priečkach. V zostave majú legionárky z Tuniska, Poľska a Čiech. IUVENTA nastúpila bez zranenej Dittelovej. V zostave už nefigurovala ani Judit Bak, ktorá bola pre nepresvedčivé výkony vyradená z kádra.  Domáce vedeli, že ich čaká veľmi silný súper a uspieť nebude ľahké.

Francúzky začali lepšie a úvodný gól stretnutia strelila Marzouk. Iuvente sa zo začiatku v útoku veľmi nedarilo. Nevychádzal hlavne prechod do útoku.  Francúzsky sa stíhali vracať a nedávali priestor na rýchle protiútoky. Obrana hostí pôsobila nepriechodne a robila domácim obrovské problémy. Domáce začali útok tlačiť cez Tobiášovú. Ale aj jej pokusy zo začiatku zápasu pôsobili príliš "nasilu" a zakončenie z ťažkých pozícií neprinášalo úspech. Domáce však hrali pozorne v obrane a tak ani  hosťujúci celkom to so zakončením nemal ľahké. Navyše nás viac krát podržala brankárka Harišová. Keďže sa domácim veľmi nedaril prienik do obrany hostí, rozhodli sa pre streľbu z diaľky. Drávai vytiahla pár excelentných striel, ktorými prestrelila všetko čo je stálo v ceste. Po jej treťom góle v 28. min. domáce viedli 7:6 (2 góly pridala Tobiášová a po 1 pridali Hriciková a Weibelová). Dvoma gólmi Tobiášovej z poslednej minúty prvého polčasu domáce odskočili na rozdiel troch gólov. Polčas sa skončil stavom 9:6

V druhom polčase bola Tobiášová na neudržanie a k 4 gólom z prvého polčasu, pridala ďalších 7. Spolu s Hricikovou (5 gólov v druhom polčase) zabezpečili Iuvente potrebný náskok na kontrolovanie priebehu hry. V 14. min. po góle Tobiášovej domáce viedli 17:11. No šnúrou 4 gólov v priebehu 5 minút sa Fancúzky vrátili do hry. Domáci tréner Lukačin si vzal oddychový čas a po jeho taktických pokynoch sa IUVENTA znova skoncentrovala a pridala na obrátkach. Necelé 2 minúty pred koncom domáce viedli 23:17. Potom však prišlo 2 min. vylúčenie Tobiášovej a to francúzsky team využil a znížil na konečných 23:19.

Domáce tak do odvety cestujú so 4-gólovým víťazstvom. V nedeľu 9. novembra o 16.00 h nastúpia v odvete na palubovke Le Havre a zabojujú o postup do ďalšieho kola.