HFC Humenné – MFK Michalovce 0:0

18.kolo – 1. futbalová liga

1. HFC Humenné – MFK Zemplín Michalovce 0:0

po polčase (0:0)

V poslednom kole jesennej časti 1. futbalovej ligy nastúpili 5. Michalovce na trávniku 9. Humenného. Sychravé a mrazivé počasie predpovedalo Zemplínskemu derby priemernú úroveň. Opak bol však pravdou a napriek bezgólovej remíze mohli diváci vidieť zaujímavý zápas. Derby bolo vyrovnané a šancu skórovať mali domáci aj hostia.  V úvode domáci Bačík z priameho kopu trafil len žrď Ferencovej brány. Na opačnej strane v dobrej šanci nepremenili Gašpar ani Kozár.

V úvode druhého polčasu sa v dobrej šanci ocitol Michalovčan Viskup, ale trafil len do brvna. Na opačnej strane tesne minul Leško. Dôležitý zvrat v zápase nastal v 65.min. Michalovčan Krakovský v 16-tke fauloval  Bačíka a vyslúžil si za to od hlavného rozhodcu Eperješiho červenú kartu. Nariadený pokutový kop sa rozhodol kopať faulovaný Bačík. Michalovský brankár Ferenc sa hodil na správnu stranu a penaltu chytil. Od tejto chvíle hrali domáci s prevahou o jedného hráča na ihrisku. Vyprodukovali tlak na bránu hostí a viac krát mali víťazný gól na kopačke. Brankár Ferenc v závere viackrát zachraňoval a v 90. minúte ho dokonca na bránovej čiare zastúpil obranca Marec.  Zápas tak skončil bezgólovým výsledkom 0:0.

Michalovce po jesennej časti prezimujú s 30 bodmi na 6. mieste v tabuľke. Najbližší zápas čaká Michalovčanov 29. februára 2009 o 17.00 hod. keď na domácom trávniku privítajú Béčko Dunajskej Stredy.

Zostava MFK Zemplín Michalovce:
Ferenc,  Krakovský, Kovalik, Vajda, Uhľár, Hreško (40.min. Kozár, 68.min. Marec),  Ruskovský (90.min. Kunca), Viskup, Šitov, Gašpar , Humeník

ŽK:
Hanc, Ljubarskij (Humenné)
Hreško, Ferenc, Gašpar (Michalvoce)

ČK:
65. min.  Krakovský (Michalovce)

Rozhodovali: Eperješi – Bobko, Brendza,
Návšteva: 520 divákov