DUKLA Michalovce – HK Pov. Bystrica 8:2

DUKLA Michalovce - HK Pov. Bystrica 8:2 DUKLA Michalovce - HK Pov. Bystrica 8:2 DUKLA Michalovce - HK Pov. Bystrica 8:2 DUKLA Michalovce - HK Pov. Bystrica 8:2

29.kolo – 1. hokejová liga

DUKLA Michalovce – HK  95 Považská Bystrica 8:2

po tretinách (4:2, 1:0, 3:0 )

Dukla po nepresvedčivých výkonoch v posledných zápasoch  a po vysokej prehre v Prievidzi 8:1, nutne potrebovala zmenu a nový náboj. Tréner P. Mihaľo požiadal o uvoľnenie z funkcie a Dukla angažovala skúseného trénera Dušana Kapustu.  Viac o zmene trénerov Dukly sa môžete dočítať tu: link   a interview J. Čúrneho s novým trénerom D. Kapustom nájdete tu: link. Potrebu zmeny pocítil aj fanklub domácich a presunul sa na miesto, kde zvykli sedávať domáci skalní  počas najväčšej slávy michalovského hokeja.

Dukla mala skvelý úvod do zápasu. V čase 6:08 už vyhrávala 3:0 po góloch  Barnu, Minčáka a Zalužického. Potom si tréner hostí vzal oddychový čas a hra sa trochu vyrovnala. Z toho pramenil aj gól Pov. Bystrice z 10. min. na 3:1. Domáci však boli stále pri chuti a darili sa im kombinácie. S úplnou ľahkosťou prechádzali do útoku a strieľali skoro z každej pozície. Hostia v týchto chvíľach nevedeli kam skôr skočiť a často faulovali. Tak sa stalo aj v 14. min. keď sa domácim ponúkla výhoda presilovej hry o 2 hráčov. Minčák krížnou prihrávkou našiel Macíka a ten bez prípravy vystrelil a zvýšil na 4:1. V 17. min. však  padol gól aj na druhej strane. Bujdák vydoloval puk za branou domácich a sám sa prekorčuľoval až pred domáceho brankára a strelil gól. Prvá tretina sa skončila stavom 4:2.

Na začiatku druhej tretiny mali domáci opäť výhodu presilovej hry o 2 hráčov. A aj keď ju nezahrali najlepšie gól predsa len padol. V 4. min. Barna našiel pred bránou dobre postaveného Miľovčíka a ten zasunul puk za brankára Bratinu. Hostia avizovali postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, ale rozhodca gól uznal. 5:2. V 26. min. mali výhodu presilovej hry o 2 hráčov aj hostia. Domáci však za neustáleho povzbudzovania divákov zahrali oslabovku veľmi dobre a ubránili sa. Druhá tretina skončila stavom 5:2

V tretej tretine domáci pokračovali vo svojom tlaku. V 49. min. vystrelil Zalužický a odrazený puk na dvakrát dorazil Sabol.  V 56. min. Minčák šikovne zadovkou vrátil puk do pásma hostí a Štefan sa zrazu ocitol sám pred brankárom a poslal puk do brány pomedzi jeho betóny. 7:2. V 58. min. mali domáci znova výhodu presilovej hry o 2 hráčov. Minčák s Macíkom si zopakovali situáciu z 15. min. , teraz však skóroval Minčák a upravil na konečných 8:2 pre Duklu.

V utorok 16.12.2008 o 17.30 hod. Dukla privíta na svojom ľade mužstvo HC 07 Detva.

Na otázky odpovedal Ján Macík:

Dnes to bolo o mnoho veselšie, celé mužstvo vyzeralo oveľa živšie. Čo sa stalo?
Tak premenili sme šance, ktoré sme mali. Možno aj nový tréner to trochu oživil. Vstúpili sme si do svedomia a podali sme kolektívny výkon všetci do jedného.

Dnes celé mužstvo až nezvyklo často strieľalo, bola to krása pozerať sa na taký hokej.
Dostali sme od trénera príkaz, čo najčastejšie strieľať na bránu. Môže to padnúť z hocijakej pozície.  Sme len radi, že sa to dnes páčilo aj divákom.

V utorok nás na domácom ľade čaká Detva, ako sa na ňu pripravíte?
Samozrejme budeme chcieť vyhrať a urobíme všetko preto, aby to dopadlo dobre v náš prospech.

foto a komentár : L. B.

01:28 – Branislav Barna ( Milan Takáč, Richard Miľovčík) – presilová hra o 1 hráča
05:29 – Juraj Minčák (Ján Macík)
06:08 – Ján Zalužický ( Martin Stripai)
14:22 – Ján Macík ( Juraj Minčák, Pavel Valko)  – presiloá hra o 2 hráčov
23:51 – Richard Miľovčík ( Ladislav Sabol, Branislav Barna) – presilová hra o 1 hráča
48:52 – Ladislav Sabol ( Ján Zalužický, Martin Stripai)
55:52 – Branislav Štefan ( Juraj Minčák,  Ján Macík)
58:58 – Juraj Minčák ( Ján Macík,  Pavel Valko) – presiloá hra o 2 hráčov