Dukla Michalovce – MHK Dolný Kubín 4:2

32.kolo – 1. hokejová liga SR

po tretinách (2:0, 1:2, 1:0)

Dukla Michalovce - MHK Dolný Kubín 4:2 Dukla Michalovce - MHK Dolný Kubín 4:2 Dukla Michalovce - MHK Dolný Kubín 4:2 Dukla Michalovce - MHK Dolný Kubín 4:2
Dukla Michalovce - MHK Dolný Kubín 4:2

V poslednom zápase roka 2008 sa domáca Dukla stretla s Dolným Kubínom. Proti tomuto družstvu sa Dukle mimoriadne darí. Aj napriek tomu, že bol Dolný Kubín v každom zápase favoritom, Dukla už tretí krát zvíťazila. V 6. kole Mi – D. K. 5:4 a v 13. kole D.K – Mi 3:4 po s.n.

Domáci síce začali vylúčením Macíka (už v 57. sekunde), ale ubránili sa a hneď ako Macík naskočil na ľad, sa Minčák ocitol v samostatnom úniku na brankára Rovnianka. Bol faulovaný a rozhodca Halecký správne odpískal trestné strieľanie. Na trestné strieľanie šiel Minčák a ten sa v podobných situáciách nezvykne mýliť. Položil si Rovnianka a prestrelil ho. (1:0). V 7. min. Barna zatiahol puk za bránu hostí a prihral Regendovi, ktorý prestrelil brankára (2:0). Lepší úvod do stretnutia si domáci ani nemohli želať.  Po druhom góle sa prebrali aj hostia a prebrali iniciatívu, ale domáci hrali v obrane veľmi pozorne. S pukmi sa v obrane veľmi nehrali a čo najrýchlejšie ich posielali von z pásma. Hostia sa snažili a tlačili, ale žiadnu vážnejšiu šancu si nevypracovali. Naopak domáci sa dostávali do prečíslení a viackrát pohrozili. V prvej tretine boli domáci jasne lepším mužstvom.

Na začiatku druhej tretiny hrali domáci presilovú hru. No napriek tomu, že sa usadili pomerne rýchlo do útočného pásma, tak si  40 sekúnd iba posielali puk dookola a nevyslali na bránu ani jednu strelu.  V 25.min. sa v peknej samostatnej akcii blysol Minčák, ktorý sa od červenej čiary predral stredom klziska až pred brankára, no neuspel.  Bol tiesnený dvoma hráčmi . V tejto fáze mali domáci viackrát gól na hokejkách a hostia sa len bránili. V 32. min. Štefan šikovnou prihrávkou našiel Barnu, ktorý v rýchlosti pohotovo poslal puk za Rovniankov chrbát (3:0). Po treťom góle hostia neuveriteľne ožili. Hneď po vhadzovaní sa usadili do obranného pásma domácich a Babkovič sa musel riadne obracať aby si udržal čisté konto. Hostia zatlačili a zrýchlili hru, domáci nevedeli ani vyhodiť puk. Gól hostí visel vo vzduchu. Toho sa hostia dočkali v 38.min. Šimka našiel krížnou prihrávkou Janovského a ten poslal puk do odkrytého priestoru brány (3:1). Neuveriteľný tlak hostí pokračoval a už o minútu neskôr sa hostia radovali znova.  Dvořák sa ocitol pred brankárom Babkovičom, ale rozhodol sa nezakončiť, ale prihral späť na modrú Hančiakovi. Ten si nakorčuľoval medzi kruhy a prudkou strelou prestrelil domáceho brankára. (3:2). V tejto fáze boli hostia mimoriadne nebezpečný a domácich z pod ich tlaku vytiahol len koniec druhej tretiny.

Po prestávke si už domáci opäť hrali svoju zodpovednú hru z prvej tretiny a eliminovali akékoľvek pokusy Dolného Kubína. V 45.min. navyše zvýšil na rozdiel 2 gólov opäť Barna, keď doklepával do brány strelu Štefana. (4:2) Druhý útok v zložení Barna, Miľovčík, Štefan, Regenda a Valko bol počas celého zápasu mimoriadne nebezpečný. V 47. min. poslal rozhodca na tresnú lavicu domáceho Tirpáka. Domáci fanklub však neustále povzbudzoval a burcoval hráčov k výkonu. Vo vlastnom oslabení Barna dokorčuľoval vyhodený puk a Pšenka už len faulom zachraňoval pred piatym gólom. Domáci boli naďalej pri chuti. V 55. min. sa v peknej šanci ocitli Macík s Minčákom. V 56. min. Macík nastrelil tyčku. Domáci si už svoje víťazstvo ukradnúť nenechali a zaslúžene zvíťazili 4:2.  Celým štadiónom sa nieslo „TO JE NAŠA DUKLA“ a šťastní diváci si nemohli k Vianociam ani krajší darček priať.

Najbližšie sa Dukla 04.01.2009 v 33. kole predstaví na ľade Bardejova a 06.01 v Lučenci. Pred domácim publikom odohrá zápas až 09.01 proti Trebišovu.

Na otázky odpovedal brankár Peter Babkovič

Dnes ste proti Dolnému Kubínu opäť vyhrali, nejako sa Vám proti tomuto súperovi darí.
No je pravda, že proti tomuto súperovi sa nám darí a vždy vieme prelomiť tú streleckú smolu, že dáme minimálne tie štyri góly. Dnes podali hráči jeden vynikajúci, fantastický a vysoko taktický výkon. Naozaj, nehovorím to len tak ako frázu. Hrali sme veľmi dobre. Nedovolili sme súperovi skoro nič, až na tek výpadok na konci druhej tretiny. Som s týmto veľmi spokojný.

Po treťom góle sa Dolný Kubín akoby zobudil a začal hrať agresívnejšie. Čakali ste ten tlak?
Určite som to čakal, lebo Dolný Kubín je jedno vyspelé mužstvo a veľmi skúsené. Sú tam hráči, ktorí hrali aj v extralige. Takže určite som to čakal, že sa ešte o niečo pokúsia. A aj sa pokúsili a znížili na 3:2 a zdramatizovali zápas. Ale zasa sme ich trochu uzemnili tým štvrtým gólom. Som rád, že sme ich už vlastne potom do ničoho nepustili. Pár striel, čo prešlo to som pochytal. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali 4:2