Iuventa Michalovce – ŠKP Bratislava 31:22

Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava 31:22 Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava 31:22 Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava 31:22 Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava 31:22

10. kolo WHIL

po polčase (17:14)

V šlágri 10. kola WHIL sa stretla prvá IUVENTA Michalovce s druhým celkom ligy ŠKP Bratislava. O príťažlivosti tohoto zápasu svedčí aj vysoká návšteva ( 900 divákov ) a priamy prenos zo zápasu, ktorý odvysielala STV3.
Lepší vstup do zápasu mali Bratislavčanky. Po 2 góloch Beňuškovej a jednom Porubskej bolo v 3. min. 0:3. Postupne sa zobúdzali aj domáce. Po dva góly dali Jenčíková s Dittelovou. Hostky však stále viedli o 3 góly a najviac problémov útoku robila Beňušková. Tréner domácich tak na ňu vysunul jednu brániacu hráčku a Beňušková od 6.min. 1. polčasu nedala ani jeden gól z hry (dala potom ešte 4 góly zo 7m).  Karta sa začala obracať a Bratislavčanky od 12.min. do 21. min. ani raz neskórovali. Po 3 góloch Tobiášovej , jednom Horňákovej a Dittelovej bolo v 16. min. 11:8 pre domáce a tréner hostí si vzal oddychový čas. Domáce však boli rozbehnuté a spojkám Dittelovej a Tobiášovej sa darila streľba z diaľky. Polčas skončil za stavu 17:14

V druhom polčase sa čakalo, či Bratislavčanky dokážu cez prestávku niečo vymyslieť na domácu obranu. Nedokázali. Z hry sa im presadiť nedarilo. Za celý druhý polčas dali z hry iba 4 góly. Ďalšie 4 dali zo 7m hodov.  Domácim sa naopak v útoku darilo a aj napriek viacerým vylúčeniam postupne zvyšovali svoj náskok. Treba pochváliť aj domácu brankárku Harišovú, ktorá chytila viacero čistých šancí ŠKP a aj jej zásluhou sa na konci zápasu žiadna dráma nekonala. Zápas sa skončil jasne v prospech IUVENTY 31:22.

Michalovčanky podali zodpovedný kolektívny výkon. Streľba sa darila nielen Tobiášovej, ale aj Dittelovej a k nim sa postupne pridávali aj ďalšie hráčky. V bráne výborne zachytala Harišová. Skrátka, všetko fungovalo ako má a vtedy je IUVENTA neporaziteľná.