HKM Lučenec- Dukla Michalovce 3:5

34. kolo – 1. HOKEJOVÁ LIGA SR

HKM Lučenec, spol. s r.o. – HK Dukla Michalovce 3:5

po tretinách (0:1, 3:2, 0:2)

V 34. kole Michalovce cestovali na ľad predposledného Lučenca. Lučencu sa po základnej časti odráta 60 b , pre nezrovnalosti v hráčskych zmluvách a o jeho osude je už prakticky rozhodnuté. Aj vďaka tomu mal Lučenec k dispozícii iba dve úplne formácie a troch útočníkov tretieho útoku. Napriek tomu domáci nepodali odovzdaný výkon.

Dukla sa hneď v úvode musela brániť asi 30 sekundovému oslabeniu o dvoch hráčov. Na trestnej lavici sedeli Semanco s Barnom. Michalovčania sa ubránili a o necelé 4 minúty to boli práve hostia, ktorí otvorili skóre zápasu.  V 10.min. skóroval Sabol  po prihrávke Miľovčíka a Barnu. (0:1).

Aj vstup do druhej tretiny vyšiel lepšie Dukle. Už v 22. min. zvýšil na 0:2 Miľovčík. V 28. min. mala Dukla 80-sekundovú výhodu presilovej hry o 2 hráčov. Na trestnej lavici sedeli Peštuka so Sčibranom. Nevyužili ju, no hneď ako sa prvý z previnilcov ( Peštuka ) vrátil na ľad, hlavný rozhodca poslal na trestnú lavicu  ďalšieho domáceho hráča – Srnku. Michalovčania tak hrali ďalších 40 sekúnd v početnej prevahe. Nakoniec sa presilovú hru predsa podarilo využiť. V 30. min. aj do tretice skóroval druhý útok, keď po spolupráci Regendu s Barnom dal Sabol svoj druhý gól v zápase. (0:3). Zo zápasu ubehla polovica a Dukla vyhrávala 0:3. Zdalo sa, že má zápas pevne v rukách. No posledný navrátilec z trestnej lavice – Srnka sa rozhodol, že to tak nenechá. V priebehu 5 minút bolo hlavne jeho zásluhou vyrovnané. Srnka strelil 2 góly a na jeden prihrával. V 37. minúte bol stav 3:3 a začínalo sa odznova.

V tretej tretine sa domáci už len bránili. Úzkemu kádru domácich dochádzali sily a Dukla vedela, že tento zápas si nemôže nechať ujsť. Za všetko hovorí aj pomer striel  5:19 – v tretej tretine. Napriek tomu sa domáci pomerne úspešne bránili a vyzerala to , že zápas smeruje do predĺženia. V 57. min. však kanonier hostí Minčák predsa len skóruje a to nakoniec aj rozhodlo. Domáci ešte v snahe o vyrovnanie v posledných sekundách odvolali brankára, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Dve sekundy pred koncom ešte Minčák gólom do prázdnej brány prikrášlil víťazstvo hostí.

Dukla sa týmto víťazstvom posunula v tabuľke na postupové pozície a o 11. – 13. priečku sa s rovnakým počtom bodov – 41, delí so Senicou a Topoľčanmi.  V piatok 9.1. o 17.30 hod. sa Dukla predstaví pred domácim publikom, keď privíta mužstvo HK Trebišov.

napísal: L.B.

Góly Lučenec:
31:38 – Branislav Srnka ( Lukáš Petrek,  Pavel Korčok)
34:06 – Pavel Korčok ( Branislav Srnka, Lukáš Petrek) – pres. hra o 1 hráča
36:37 – Branislav Srnka ( Lukáš Petrek, Pavel Korčok)

09:21 – Ladislav Sabol ( Richard Miľovčík,  Branislav Barna)
21:28 – Richard Miľovčík ( Ladislav Sabol,  Michal Pichnarčík)
29:48 – Ladislav Sabol ( Branislav Barna, Radoslav Regenda) – pres. hra o 1 hráča
56:59 – Juraj Minčák ( Ján Macík, Marek Matej)
59:58 – Juraj Minčák ( Pavel Valko, Radoslav Regenda)