Dolný Kubín – Dukla Michalovce 4:2

39. kolo – 1. HOKEJOVÁ LIGA SR

MHK Dolný Kubín – HK Dukla Michalovce 4:2

po tretinách ( 1:0, 2:1, 1:1 )

Dolnému Kubínu sa v posledných zápasoch veľmi nedarilo. V posledných 4 zápasoch nezískal ani bod a pred domácimi divákmi si chcel napraviť povesť. Navyše domáci hráči mali Michalovčanom čo oplácať. Veď v doterajších 3 vzájomných stretnutiach vždy prehrali. Najprv  v 6.kole v Michalovciach prehrali 5:4, v 13. kole na domácom ľade podľahli po samostatných nájazdoch 3:4 a v 32.kole v Michalovciach znova prehrali 4:2. Naopak Michalovčania cestovali do Kubína s tým, že sa pokúsia silného súpera zdolať aj  štvrtý krát.

Tréner Dukly – D. Kapusta premiešal prvé dve formácie. V prvom útoku sa objavil center Miľovčík, s krídlami Barnom a Minčákom.  Druhý útok tvoril Macík s krídlami Matejom a Sabolom. Dres si musel znova obliecť aj prezident Michalovského klubu Jaroslav Kanóc a nastúpil do obrany prvého útoku spolu s Valkom. V bráne dostal dôveru Babkovič, ktorý v predchádzajúcom zápase v Topoľčanoch vychytal nulu. (0:4)

Mužstvá sa už dobre poznali z predchádzajúcich zápasov a tak sa zo začiatku navzájom pozorne bránili. Už to vyzeralo, že sa prvá tretina skončí bez gólov, no 12 sekúnd pred koncom tretiny, poslal domácich do vedenia počas presilovej hry Gallo. (1:0)

Ani nie 40 sekúnd po začiatku druhej tretiny nedovoleným spôsobom zakročil domáci Nátny. Vyslúžil si za to dvojminútový trest a Dukla ponúknutú šancu využila. V 23. min. skóruje Miľovčík (1:1). Dukla bola počas druhej tretiny príliš často vylučovaná a to sa muselo prejaviť aj na skóre zápasu. V 25. min. počas presilovej hry potrestal hostí Hančiak (2:1). V 39. min., opäť počas presilovej hry zvyšuje na 3:1 Gallo. Navyše po treťom góle dostal  Regenda osobný trest 10 min. + dokonca zápasu  a v tretej tretine Michalovčanom na ľade chýbal.

Dukla mala v úvode tretej tretiny výhodu presilovej hry, keď za trest z druhej tretiny ešte sedel na trestnej lavici Troup. Výhoda však ostala nevyužitá. V 48. min. sa však presadila druhá formácia Dukly. Po prihrávke Mateja a Macíka skóruje Sabol a znižuje na rozdiel jediného gólu (3:2). V 53. min. dostal 10 min. osobný trest aj druhý obranca druhého útoku  – Takáč.  V čase 58:40 poslal hlavný rozhodca Jakubec na trestnú lavicu domáceho Dvořáka a Dukle sa naskytla šanca vyrovnať. Zlepšiť svoje šance  sa pokúsili aj odvolaním brankára Babkoviča.  No 30 sekúnd pred koncom definitívne pochoval všetky šance hostí Bodna gólom do prázdnej brány.

V najbližšom zápase sa Dukla Michalovce predstaví pred domácim publikom. V utorok 27.01.2009 o 17.30 hod. na domácom ľade privíta HC "XAVAX" 46 Bardejov .

22:09 – Richard Miľovčík – presilová hra o 1 hráča
48:00 – Ladislav Sabol (Ján Macík, Marek Matej)

Štatistiky:
Strely na bránu: 33:27
Zásahy brankárov: 25:29
Vylúčenia: 6:11
Trestné minúty: 12:56

10 min. – Takáč (nešportové správanie)
10 min. + dokonca zápasu – Regenda (nešportové správanie)

Presilové hry: 3:1
Oslabenia: 1:0