1.BK Michalovce – FATRAN Žilina 62:75

1.BK Michalovce – FATRAN Žilina 62 : 75 1.BK Michalovce – FATRAN Žilina 62 : 75 1.BK Michalovce – FATRAN Žilina 62 : 75 1.BK Michalovce – FATRAN Žilina 62 : 75

5. kolo nadstavbovej časti – 1. basketbalovej ligy

1.BK Michalovce – BK FATRAN Žilina 62 : 75

po polčase (34:41) – po štvrtinách (14:25, 20:16, 14:19, 14:15)

Šláger začal pre domácich ako zo zlého sna a v 3. min. prehrávali 2:13. Po oddychovom čase sa domáci spamätali a celý prvý polčas sa doťahovali na hostí, ktorí si však stále udržiavali malý náskok. Hralo sa veľmi tvdro, až za hranicou únosnosti, čo však rozhodcovia tolerovali. V obrane domáci striedali osobnú obranu so zónou a dokázali hostí dostať niekedy do úzkych, ale potom vlastnými chybami postavili Žilinu opäť na koňa. Druhý polčas bol ešte nervóznejší k čomu prispeli aj rozhodcovia, keď miestami ponechali až príliš tvrdú hru, na ktorú sa dokázali viac prisposobiť hostia. Stále si udržiavali mierny náskok a vďaka širšej lavičke a častým striedaním dokázali udržať vysoké tempo hry. Domácim postupne dochádzali sily a najmä preto si žilinčania odvážajú dva cenné body z Michaloviec. Diváci videli kvalitný zápas. Domáci tím teraz čaká šnúra zápasov na ihriskách súperov.

Najbližšie domáce zápasy odohrajú Orli v Novej športovej haly v sobotu 2.5. o 16:00 proti Trnave a v nedeľu 3.5. popoludní o 13:00  proti ŠKP Bratislava.