1.BK Michalovce – Ž. n. Hronom 66:65

1.BK Michalovce - MŠK Žiar nad Hronom 66:65 1.BK Michalovce - MŠK Žiar nad Hronom 66:65 1.BK Michalovce - MŠK Žiar nad Hronom 66:65 1.BK Michalovce - MŠK Žiar nad Hronom 66:65

4. kolo nadstavbovej časti o 1. – 8. miesto – 1. basketbalová liga

1. BK Michalovce – MŠK Žiar nad Hronom 66:65

po polčase 32:33 – po štvrtinách (13:13, 19:20, 16:13, 18:19)

Hostia prišli do Michaloviec v značne oklieštenej zostave. Chýbali im až 4 hráči a svoje rady doplnili hráčmi z juniorky. Napriek tomu v Michalovciach vôbec nehrali druhé husle. Od začiatku hrali s domácimi vyrovnanú partiu a v polovici druhej štvrtiny dokonca natiahli svoj náskok na hrozivých 11 bodov. Potom však tréner domácich prestriedal a domácim sa začalo dariť. Na opačnej strane tiež došlo k striedaniu, ale úplne z iných dôvodov. Hráči Žiaru pomerne rýchlo nazbierali veľa faulov. Domácim sa podarilo do polčasu stiahnuť  11 bodový náskok hostí na rozdiel jediného bodu.(32:33)

V druhom polčase sa hral divácky veľmi zaujímavý basketbal. Družstvá sa naťahovali o 1-2 body a celý čas bol výsledok zápasu otvorený. Bolo len otázkou ku komu sa šťastena viac prikloní keď zaznie záverečná siréna. 40 sekúnd pred koncom bol stav vyrovnaný 63:63. Martin Rakovský premenil jednu šestku a poslal domácich do vedenia o jeden bod.  15 sekúnd pred koncom hostia zakladali útok. Taktika bola jasná. Pokúsiť sa o vnik pod kôš a skórovať, alebo aspoň získať faul a premeniť nariadené „šestky“. 5 sekúnd pred koncom priviedol do smútku celé domáce hľadisko Gašparík a preklopil misku váh na stranu hostí (64:65). Zdalo sa, že je už všetko stratené, no domácim sa podarilo nemožné. Za 3 sekundy preniesli loptu cez celé ihrisko a finálna prihrávka našla úplne voľného Mižáka. Vtedy sa v hale na chvíľu zastavil čas (obom trénerom zrejme aj pulz). Každý rátal Mižákové kroky a ubiehajúce stotiny. Lopta dopadla do koša spolu so záverečnou sirénou a domáca lavička, spolu s celým hľadiskom vyskočila na nohy. Hostia ešte avizovali prešľap pri finálnej prihrávke, no na rozhodnutí rozhodcov, že kôš platí to už nič nezmenilo. V strhujúcom závere domáci vyhrali a ukázali aký zaujímavý a napínavý dokáže byť basketbal.