Dukla Michalovce – HKM Lučenec 4:1

Macík hľadá pred bránkou Minčáka Štefan nastúpil napriek teplotám. Dokonca pridal gól na 3:1 Pavličkovi sa v zápase podarilo dať 2 góly Tomáš Semanco korčuľuje za pukom
Ladislav Sabol v 50 min. upravil na konečných 4:1 Juraj Minčák sa stal v nedeľu šťastným otcom. V zápase mu však nebolo súdené streliť gól Pavličko v súboji pri mantineli Napriek veľkému trápeniu, sa domáci hráči nakoniec tešili z víťazstva

42. kolo – I. hokejeovej ligy SR

Dukla Michalovce – HKM Lučenec, spol. s r.o. 4:1

po tretinách ( 0:0, 1:1, 3:0 )

V 42. kole hostila Dukla na svojom ľade družstvo HKM Lučenec. Domáci museli vyhrať. Navyše súper sa nachádza na dolnom konci tabuľky a to ešte umocňovalo tlak na povinné domáce víťazstvo. Prvé dve tretiny sa zdalo,  akoby by to domácim zväzovalo nohy.  Navyše domácim chýbali Miľovčík a Matej. S teplotou vykorčuľoval na ľad Štefan.

Hneď v úvode hostia ukázali, že neprišli dať kožu len tak zdarma. Zo zápasu ubehlo iba 40 sekúnd a pred Babkovičom sa ocitli dvaja úplne osamotení útočníci Lučenca. Našťastie pre domácich, dlho rozmýšľali čo s pukom a sami sa pripravili o šancu skórovať. V 4. min. sa prudkou strelou z pomedzi kruhov pokúsil prekvapiť brankára hostí Minčák. Potom hostí zatlačil v ich obrannom pásme aj druhý útok. Hostia však vôbec nehrali zle a dosť často sa dostávali do prečíslení . Našťastie Babkovič stál na svojom mieste. Aktívny Minčák, sa viac krát ocitol v dobrej šanci, ale streliť gól v tomto zápase mu jednoducho nebolo súdené. Prvá tretina sa skončila bez gólov 0:0.

V druhej tretine domáci hneď v úvode viac krát pohrozili. Najprv sa v 21. min. v peknej šanci ocitli Barna so Sabolom. V 24. min. Pavličko pálil len do brankára. V 26. min. konečne prišiel aj gól. Najprv Minčák zachytil prihrávku a ocitol sa úplne sám pred brankárom Malatincom, puk sa mu však po pod lapačku prepasírovať nepodarilo. No už o 15 sekúnd  sa domáci predsa len radovali, keď prudkou strelou prestrelil brankára Pavličko (1:1). Druhá polovica tretiny patrila skôr hosťom. V 31. min. mali možnosť skórovať počas  presilovej hry. V 35. min. zasa ani na 3x neprestrelili ležiaceho Babkoviča. V 36. min. však hostia predsa len skórujú. Najprv vystrelil Drugda a odrazený puk do prázdnej brány doklepával Znak. 1:1

Do tretej tretiny domáci vstupovali s tým, že musia konečne zlomiť odpor hostí a zvrátiť výsledok na svoju stranu. V 41. min. Minčák pohotovo prihral Macíkovi a ten posunul  na Pavlička a ten poslal domácich do vedenia. 2:1. V 48. min. Štefan zachytil puk na modrej čiare a v samostatnom nájazde brankára hostí prekonal . 3:1. V 50. min. po kombinácii druhého útoku pretlačil cez brankára puk Sabol. Bolo 4:1 a hneď to bolo veselšie. V hľadisku sa začalo ozývať „My chceme PLAY OFF“. Domáci napokon dotiahli zápas do víťazného konca. Napriek pomerne jednoznačnému výsledku sa víťazstvo rodilo veľmi ťažko. Dôležité sú však povinné 3 body. Teraz sa môžu Michalovčania sústrediť na piatok, keď vo veľmi dôležitom zápase privítajú doma Senicu.

Perlička na záver: V nedeľu sa najlepší strelec Dukly – Juraj Minčák stal otcom.  Narodil sa mu krásny syn. Srdečne mu blahoželáme a celej rodinke prajeme veľa zdravia a šťastia.