DUKLA Michalovce – Dolný Kubín 6:3

DUKLA Michalovce – MHK Dolný Kubín 6:3 DUKLA Michalovce – MHK Dolný Kubín 6:3 DUKLA Michalovce – MHK Dolný Kubín 6:3 DUKLA Michalovce – MHK Dolný Kubín 6:3

3. vzájomný zápas – kvalifikácia o postup do Štvrťfinále PLAY OFF

DUKLA Michalovce – MHK Dolný Kubín 6:3

po tretinách ( 4:1, 2:1, 0:1 ) – stav série 1:2

foto k zápasu priprvujeme

V Michalovciach sa v nedeľu písala história. Dukla odohrala svoje historicky prvé stretnutie play-off pred domácim publikom. Domáci prehrávali v sérii s Dolným Kubínom už 0:2 a mali nôž na krku. Ak si chceli tohtoročnú sezónu ešte o čosi predĺžiť, museli vyhrať. Hostia na rozdiel od zápasu v Kubíne nemali k dispozícii ani jedného z brankárov Martina, ktorý hral v nedeľu extraligový zápas. Domáce hľadisko sa pomaly zapĺňalo a keď družstvá konečne nastúpili na úvodné vhadzovanie, domáci fanklub dal o sebe vedieť. V hľadisku sa objavili transparenty s menami domácich hráčov.  Za hlasného povzbudzovania dávali diváci jasne najavo, kto je tu doma.

Domáci začali hneď od začiatku tlakom a nechceli nechať nič na náhodu. V úvodných minútach v prílišnej snahe skórovať ešte občas pozabudli na obranu a tak sa do nebezpečných šancí dostávali aj hostia. V 3. min. Minčák prihrávkou z poza brány našiel pred bránou Pavlička, ktorý prudkou strelou otvoril skóre zápasu.(1:0).  Domáci sa upokojili a otriasli z počiatočnej nervozity, no vtedy udreli hostia. Gallo prudkou strelou napol sieť Babkovičovej brány (1:1).  Tlak domácich pokračoval a po kombinácii druhého útoku z 8. min. už domáci opäť vyhrávali. Barna s Miľovčíkom sa pohrali s obranou hostí a prihrali nekrytému Regendovi do priestoru medzi kruhy. Ten sa so strelou neponáhľal a nakorčuľoval si až pred bránu hostí. Kľučkou si položil hosťujúceho brankára a nádherne zavesil. (2:1).  To čo sa dialo potom neočakával asi ani ten najväčší domáci optimista. Dukla absolútne prebrala kontrolu nad zápasom a hostia nevedeli kam skôr skočiť. Domáci stupňovali svoj tlak a tých pár ojedinelých výletov hostí do obranného pásma domácich s prehľadom kontroloval Babkovič. V 11. min. Zalužický šikovnou zadovkou prihral Stripaiovi no ten trafil len Pračkove betóny. V 14. min. si opäť trojica Štefan , Zalužický, Stripai vyslúžili potlesk domáceho publika po peknej kombinácii. V 17. min. sa presadil už aj tretí útok a po skrumáži  pred brankárom hostí nakoniec poslal Zalužický puk do prázdnej brány (3:1).  Hostia sa ešte ani nestihli spamätať z gólu a domáci udreli znova. Štefan poľahky obohral obrancu hostí a rútil sa sám na bránu. Chladnokrvne sa pohral s brankárom Pračkom a zavesil (4:1). Hosťujúci brankár to už nevydržal a nechal sa vystriedať. Do brány nastúpil brankár Pastorek  a už v 18. min. čelil dravému nájazdu Minčáka. Skóre sa však nemenilo a prvá tretina skončila stavom 4:1.

Z druhej tretiny ubehlo len 18 sekúnd,  keď Minčák vysunul do útoku Macíka. Ten spolu s Pavličkom korčuľoval proti jednému z obrancov Kubína. Macík s pukom nevymýšľal a vystrelil (5:1).  V 21. min. sa domáci bránili pri vylúčení Regendu, no hostia ani v oslabení nenašli recept na výborne hrajúcich domácich. V 25. min. mali výhodu presilovej hry aj domáci. Gól z presilovky nepadol , no 13 sekúnd po jej uplynutí sa náskok domácich predsa len zvýšil. Valko nahodil ľahký puk na hosťujúceho brankára, ktorý toho veľa nevidel a puk mu prekĺzol až do brány. (6:1). Domáci už začali hrať na krásu a tešili domácich divákov šikovnými kombináciami. Dostávali sa do šancí dokonca aj vo vlastnom oslabení. Poľavenie v koncentrácií však využili hostia a ku koncu druhej tretiny prebrali iniciatívu, čo vyvrcholilo ich gólom v poslednej sekunde tretiny (6:2).

V tretej tretine šlo domácim hlavne o udržanie svojho náskoku a kontrolovanie hry.  Pomaly už začali myslieť aj na nasledujúci zápas a tak sa hra vyrovnala. V 55.min. po skrumáži pred domácim brankárom korigoval Hančiak na konečných 6:3.

Domáci tak za obrovskej podpory obecenstva odvrátili prvý Kubínsky matchball  a potešili domácich divákov. Ďalší zápas v sérii je na pláne už dnes, v pondelok 16.02 o 17:30 hod. Tento zápas bude ešte o niečo ťažší. Hostia by už mali mať k dispozícii jedného z Martinských brankárov. My pevne veríme, že domáci vyhrajú aj tento zápas a vrátia sériu na ľad Dolného Kubína. Príďte ich povzbudiť aj dnes, aby bola na štadióne tá správna play-off atmosféra.