ŠKP Bratislava – 1. BK Michalovce 71:58

6. nadstavbové kolo – 1. basketbalová liga mužov

po polčase (35:23)

ŠKP Bratislava - 1. BK Michalovce 71:58Zápas v Bratislave bol zaujímavý tým, že sa stretli súperi, ktorí bojujú o tretie až piate miesto v tabuľke a oba tímy si chceli vybudovať čo najlepší vstup do odvety v Michalovciach. Úvod bol pre hostí katastrofálny. Základná päťka Biganič, Mižák, Šimko a bratia Rakovskí už v tretej minute prehrávali 10:0 a hoci sa na palubovke v prvej štvrtine vystriedali takmer všetci hráči z lavičky, nedokázali nájsť recept na výbronú hru súpera a prehrali ju 26:6. V tej chvíli to vyzeralo na uterák, ale v druhej štvrtine akoby vybehlo na ihrisko úplne iné družstvo. Osobná obrana sa zmenila na zónu, hostia začali dodrživať taktické pokyny a ŠKP sedem minút nedalo ani bod. 1.BK vyhralo druhú štvrtinu 17:9 a do druhého polčasu vstupoval s mankom 12 bodov. V druhom polčase sa hral vyrovnaný zápas, ale hostia už nedokázali zápas otočiť. V zápase skúšal 1.BK Matúša Draganovského, ktorý prišiel na hosťovanie z Košíc a podal sympatický výkon. Okrem prvej štvrtiny podali hostia zodpovedý výkon, no to už bolo po funuse a hráči môžu ľutovať svoju nekoncentrovanosť zo začiatku stretnutia a tým vlastne rozhodli tento duel.

Body: Draganovský 17, Kubovčík 13, Mižák 9, Tebeľák 8, Šimko 7, R.Rakovský 2, Plachý 2
Doskoky: Tebeľák 5, Šimko 5
Zisky: Mižák 4, Tebeľák 3, Biganič 3
Štvrtiny: (26:6, 9:17, 16:17, 20:18)
Za hostí: Ondruš 19, Kšiňan 19