MBK Trnava – 1. BK Michalovce 83:60

7. nadstavbové kolo – 1. basketbalová liga mužov

po polčase (43:37)

MBK Trnava - 1. BK Michalovce 83:60V druhom zápase počas tohto víkendu začali Michalovce oveľa lepšie a pozornejšie v obrane. Domáci síce mali počas celého prvého polčasu mierny náskok, ale ten sa hosťom podarilo vždy stiahnuť na rozdiel 4 až 6 bodov. Hosťom najväčšie problémy robili pivoti domácich, obaja s výškou nad 210 cm na ktorých postupne zbierali fauly. Koncom tretej štvrtiny keď sa už zdalo, že Orli vyrovnajú skóre a naklonia misku váh na svoju stranu sa v priebehu 3 minút vyfaulovali Tebeľák aj Šimko. Martin Rakovský mal 4 fauly čo viacmenej znamenalo, že pod košom v obrane i útoku už boli hostia bez šance. Bol to zápas s peknými akciami na oboch stranách s kvalitnou streľbou. V oboch zápasoch 1.BK nastúpil bez Svitlicu i Holdu, hráčov základnej zostavy a R.Rakovský nastúpil po dvojtýždňovej maródke čo bolo na palubovke cítiť, ale aj napriek tomu tieto výsledky neboli až take zlé. Orli budú musieť zlepšiť najmä koncentráciu v obrane a dôležitých okamihoch stretnutia.

Body: Kubovčík 14, M.Rakovský 14, R.Rakovský 10, Mižák 8, Tebeľák 6, Šimko 6, Plachý 2
Doskoky: Tebeľák 4, Šimko 4
Zisky: Šimko 3, M.Rakovský 3
Štvrtiny: (30:20, 13:17, 22:11, 18:12)
Za hostí: Orešanský 23