MFK Michalovce – ŽP Podbrezová 1:1

MFK Zemplín Michalovce – ŽP ŠPORT Podbrezová 1:1 MFK Zemplín Michalovce – ŽP ŠPORT Podbrezová 1:1 MFK Zemplín Michalovce – ŽP ŠPORT Podbrezová 1:1 MFK Zemplín Michalovce – ŽP ŠPORT Podbrezová 1:1
MFK Zemplín Michalovce – ŽP ŠPORT Podbrezová 1:1 MFK Zemplín Michalovce – ŽP ŠPORT Podbrezová 1:1 MFK Zemplín Michalovce – ŽP ŠPORT Podbrezová 1:1 polčasová súťaž pre divákov

dohrávka 21. kola – I. futbalová liga SR – 08/09

MFK Zemplín Michalovce – ŠPORT Podbrezová 1:1

Po polčase (0:0)

Michalovskí priaznivci futbalu sa po viacerých odložených zápasoch konečne dočkali zápasu na domácom ihrisku. V dohrávke 21. kola v tabuľke  siedme Michalovce (30 bodov) privítali tretiu Podbrezovú (37 bodov). Príjemné počasie, znížené vstupné ale aj divácka súťaž zapríčinili, že si cestu na štadión našlo dokopy 1125 divákov.

Domáci hráči chceli prvý domáci zápas určite  vyhrať a tak hneď od začiatku skúšali nájsť dieru v obrane hostí. V 3. min. Jevľanov peknou prihrávkou  našiel pred bránou Adama, ale jeho hlavička chrbát brankára Hanáka neprešla. Na opačnej strane  zachraňoval  Ferenc, keď v 4. min. prudko po zemi vystrelil Kiška.  V 8. min. mali hostia opäť obrovskú šancu skórovať. Už prekonaného Ferenca zachránil Coulibaly, ktorý vykopával loptu smerujúcu do prázdnej brány. Postupne sa však domáci upokojili a začali preberať iniciatívu a počas prvého polčasu mali jasnú územnú prevahu nad súperom. V 31.min. Gamkrelidze presným centrom našiel pred bránou Krakovského, ale ten hlavičkoval len do rúk brankára Hanáka. V prvom polčase už diváci viac vzruchu nevideli a tak sa polčas skončil bezgólovo 0:0.

Štandardné situácie už tradične v Michalovciach zahráva Krakovský. Aj v 57. min. to bol práve on kto zahrával priamy kop. Na jeho center si nabehol Jevľanov a hlavou otvoril skóre zápasu. (1:0).  Hostia sa pokúšali vyrovnať v 66. minúte. Presne mierenú strelu domáci brankár Ferenc vytlačil na roh. V 68. minúte mohli domáci zásluhou Adama vyhrávať už 2:0. Michalovský útočník sa dostal až za obranu hostí a ocitol úplne sám pred brankárom Hanákom. Snažil sa loptu prehodiť ponad vybiehajúceho brankára. Domáci diváci sa už tešili z gólu, no lopta nakoniec skončila tesne mimo brány. Nevyužitie tejto šance nakoniec aj rozhodlo. Už v 71. min. odpovedali hostia. Z pravého krídla presne odcentroval  Snitka a Bartoš hlavičkou vyrovnal a upravil na konečných 1:1.

Napísal: L.B.

Góly:
57. min.  Jevľanov  (MFK Michalovce)
71. min.  Bartoš (ŽP Podbrezová)

ŽK:
54. min. Chomistek, 58. min. Gajdošík  (obaja Podbrezová)