Slovensko 17 – Nemecko 17 – 23:22

Kvalifikačný turnaj kadetiek do 17 rokov

o postup na ME 2009 v hádzanej

Slovensko 17 - Nemecko 17 - 23:22 Slovensko 17 - Nemecko 17 - 23:22 Slovensko 17 - Nemecko 17 - 23:22 Slovensko 17 - Nemecko 17 - 23:22

Výsledky – kvalifikácia ME 2009 hádzanárok do 17 rokov – 3. skupina (Michalovce) – piatok:

Slovensko "17" – Nemecko "17"   23:22

po polčase (16:10)

Slovenské kadetky položili základ svojho úspechu už v prvom polčase. Favorizovaným Nemkám ušli na rozdiel 4 až 5 gólov a svoj náskok si dokázali udržať až do konca prvého polčasu (16:10).

V druhom polčase sa Nemky prebrali a postupne začali sťahovať náskok domácich. Minútu a pól pred koncom bolo dokonca vyrovnané 22:22. Slovenky však nakoniec pred skvelým publikom dotiahli zápas do víťazného konca. 70 sekúnd pred koncom zápasu vsietila rozhodujúci gól Vasilenková a postarala sa o prekvapujúce víťazstvo Slovenského výberu nad Nemeckom.