IUVENTA Michalovce – HC Veselí nad Moravou 31:26

po polčase (13:12)

Predchádzajúci vzájomný zápas:
11. kolo – HC Veselí – Iuventa Michalovce 25:22

Tohtoročné ukončenie interligy hádzanárok by si len sotva niekto dokázal lepšie naplánovať. Slovenská aj česká strana mala jedno zo svojich tímov v hre o titul. Oba tímy mali rovnaký počet bodov a rozlosovanie  ich dokonca postavilo v poslednom zápase proti sebe. Bolo to doslovné finále tohtoročnej WHIL. Domáca IUVENTA mala výhodu domáceho prostredia. Hosťujúcemu Veselí zasa stačila na celkové víťazstvo aj remíza, keďže v 11. kole na domácej palubovke IUVENTU porazili 25:22. Jedným slovom – finále.

Domáce lepšie zachytili začiatok. Zásluhou Obšatníkovej a Viktórie Škľaruk v 2. min. viedli 2:0. Na opačnej strane ich podržala aj Harišová, keď  hneď v úvode 3x skvelo zakročila.  V 8. min. Obšatníková premieňa svoj prvý 7 metrový hod a zvyšuje na 4:2. V tomto zápase sa jej z čiary 7m hodu mimoriadne darilo. Všetkých 10 ponúknutých príležitostí premenila. Darmo hosťujúci tréner pri pokutových hodoch vystriedal všetky 3 brankárky. Proti Obšatníkovej dnes jednoducho nemali šancu. Darila sa jej aj streľba z hry a k 10 premeneným sedmičkám ešte pridala 6 gólov z hry. Postupne sa začali presadzovať aj súperky a v 10 min. po góle Chmelařovej sa dokonca ujali vedenia 4:5. Bolo to však prvý a posledný krát, keď v zápase viedli. Po sedmičke Obšatníkovej a úniku Hricikovej opäť viedli domáce – 6:5.  Domáce v dôležitých momentoch zvyšovali svoj náskok vďaka premeneným sedmičkám Obšatníkovej. Hosťujúce hráčky zasa pochopiteľne protestovali, že nešlo o faul ale o prerážanie. Po jednom z takýchto protestov dostala 2 min. trest aj hosťujúca brankárka Černá na konci prvého polčasu.  V poslednej minúte prvého polčasu sa skvelej Flekovej podarilo vyrovnať na 12:12.   4 sekundy pred koncom Tóthová  gólom do šatne ukončila sumár prvého polčasu. 13:12

V úvode druhého polčasu sa podarilo hosťujúcemu celku vyrovnať po góle Vyniatinskej. Potom však prišla šnúra 3 gólov  od Obšatníkovej a domáce ušli na 16:13.  Domácim vychádzal signál, pri ktorom Hricíková zbiehala z ľavého krídla na pravú stranu. V obrane hostí vznikali diery, ktoré domáce hráčky dokonale využili. V 37. min. za potlesku domácich fanúšikov nastúpila  Nemčíková, ktorá kvôli zraneniu dlhodobo nehrala. Hneď ako sa zapojila do hry, útočnou aktivitou vybojovala 7m hod, ktorý Obšatníková premenila. V 44. min. za obrovského potlesku divákov aj sama skóruje a zvyšuje na 21:17.  Najbližšie k vyrovnaniu mali hosťky v 23. min. keď sa im podarilo stiahnuť na rozdiel 2 gólov – 24:22. Potom však opäť prišli dva premenené 7m hody Obšatníkovej a domáce znova odskočili na rozdiel 4 gólov. Domáce si udržiavali náskok až do konca zápasu a žiaden zvrat a ani len zdramatizovanie v záverečných minútach nepripustili.

Zápas sa odohral v skvelej atmosfére. V hľadisku sa tlačila tisícka  divákov. Hostí prišli povzbudiť do Michaloviec aj ich skalní a tak povzbudzovanie na oboch stranách neutíchalo počas celého zápasu. Iuventa sa po víťazstve nad Veselím stala už po  4 krát víťazom interligy hádzanej žien – WHIL. Od budúceho týždňa ju však čakajú súboje play-off o titul majstra SR.