LAFC Lučenec – MFK Zemplín Michalovce 3:1

po polčase (0:0)

Vzájomné zápasy v tejto sezóne:
01. kolo – Lučenec – Michalovce 3:2
12. kolo – Michalovce – Lučenec 3:0

V 23. kole cestovali Zemplínčania na trávnik piateho Lučenca. Siedme Michalovce strácali na Lučenec len 2 body a v prípade výhry by v tabuľke Lučenec predbehli.  Michalovčania v doterajších troch zápasoch jarnej časti získali iba bod. Naopak domáci Lučenec všetky zápasy vyhral. Treba však pripomenúť, že zatiaľ čo Lučenec hral s mužstvami z dolnej polovice tabuľky, Michalovčania hrali s mužstvami prvej trojky. Nič to však nemení na fakte, že domáci povzbudení dobrými výsledkami chceli formu potvrdiť aj doma.

V prvom polčase sa gólovo nepresadilo ani jedno družstvo. Rozhodca Gocník akurát stihol udeliť po dve žlté karty na obe strany. Previnilcami v domácich radoch boli Nymburg a Zubo. Za hostí  si kartu vyslúžil Krakovský i  Šitov.

Rozdávanie kariet pokračovalo aj po polčase a nakoniec na to doplatili Zemplínčania. V 62. min. dostal Šitov druhú žltú kartu a po nej sa predčasne pobral pod sprchy. Napriek tomu to boli práve Zemplínčania, ktorí otvorili skóre. V 74. min úvodný gól stretnutia strelil Jevľanov. Oslabení hostia však dlho svoje vedenie neudržali a už o 3 minúty bol stav 2:1 pre domácich. V 75. min. skóroval Balaško a v 77. min. poslal domácich do vedenia Ďurica.  V 84.min. ešte zvýšil vedenie domácich Staško a upravil na konečných 3:1 pre Lučenec.

Michalovce si na svoje prvé víťazstvo v jarnej časti budú musieť ešte počkať. Šancu budú mať už túto stredu, keď na domácom trávniku privítajú poslednú Dunajskú Stredu.

napísal: L.B.

Najbližšie domáce zápasy:
Streda 08.04. o 15.00 hod. MFK Zemplín Michalovce – DAC 1904 Dunajská Streda "B"
Sobota 11.04. o 15.30 hod. MFK Zemplín Michalovce – MFK Rimavská Sobota

Góly Lučenec:
75.min.  Balaško, 77.min.  Peter Ďurica, 84.min. Staško

74.min. Jevľanov

ŽK:
25.min.  Nymburg, 35.min.  Zubo, 84.min. Staško, 89.min.  Balaško (všetci Lučenec)
7.min. Krakovský, 36.min. Šitov, 61.min. Vajda (všetci Michalovce)

ČK:
62.min. Šitov (Michalovce) za druhú ŽK

Rozhodovali: Gocník – Košecký, Mikulaj
Návšteva: 820 divákov