MFK Michalovce – Dunaj. Streda „B“ 2:0

MFK Michalovce – Dunajská Streda „B“ 2:0 MFK Michalovce – Dunajská Streda „B“ 2:0 MFK Michalovce – Dunajská Streda „B“ 2:0 MFK Michalovce – Dunajská Streda „B“ 2:0

Dohrávka 19. kola – 1. futbalová liga

MFK Zemplín Michalovce – DAC 1904 Dunajská Streda „B“ 2:0

po polčase (0:0)

Vzájomné zápasy v tejto sezóne:
8. kolo – D. Streda "B" – Michalovce 1:4

V dohrávke 19. kola siedme Michalovce privítali poslednú Dunajskú Stredu. Domácim sa v jarnej časti ešte nepodarilo vyhrať a tak si chceli napraviť chuť práve proti Dunajskej Strede.

Od začiatku zápasu sa domáci tlačili do útoku, ale hostia z Dunajskej Stredy zabetónovali obranu a všetky snahy domácich končili pred šestnástkou hostí. V 16. min. domáci prvý krát pohrozili, keď Adam našiel v šestnástke Kozára a ten pohotovou strelou pálil vedľa. V 30. min. sa zasa Gašpar trochu uponáhľal so strelou a z 10 metrov prestrelil bránu hostí. V 41. min. na opačnej strane v páde zachraňoval domáci Žofčák . Až na pár šancí však prvý polčas veľa pekných momentov nepriniesol a diváci sa na tribúnach nudili.

Našťastie už v úvodných minútach druhého polčasu sa domáci presadili. Lopta sa dostala ku Kozárovi a ten šikovne po zemi vystrelil popod nohy obrancu hostí do protiľahlého rohu Minárovej brány. Brankár hostí nestihol zareagovať a gól bol na svete. (46. min. – 1:0). O 2 minúty neskôr vyslal Sninský peknú ďalekonosnú strelu z poza šestnástky. Lopta si však cestu do brány nenašla. V 51. min. ostal na zemi faulovaný Viskup, rozhodca sa však upískol a ukázal, že loptu majú zahrávať hostia. Protesty domácich však boli márne a po rýchlej rozohrávke hostí skoro inkasovali. V 57. min. sa v dobrej šanci ocitol Sninský. Najprv vyhral hlavičkový súboj ale pred ďalšou hlavičkou z bezprostrednej blízkosti zachránil hosťujúci brankár. V 72. min. za faul na Sninského dostal druhú žltú kartu Rahimi a oslabil rady hostí. Následný nariadený priamy kop zahrával Adam. Snažil sa z pravej strany obstreliť múr. Brankár Minár si už nabiehal na zatočenú loptu, ale tá trafila múr a odrazila sa presne do opačného rohu a brankár hostí ostal bezmocný. (2:0). Od tejto chvíle sa už hostia k výraznejšej šanci nedostali. Domáci sa ešte pokúšali prikrášliť výsledok. V 86. min. rozohral peknú akciu Coulibaly a narazil si loptu s Jevľanovom. Vystreliť sa mu už však nepodarilo a následne z uhla už pálil Ruskovský len do bočnej siete. Na stave 2:0 sa už nič nemenilo a tak si domáci zapísali prvú jarnú výhru.

Už o 3 dni ich čaká Michalovčanov ďalší domáci zápas. V sobotu 11.04. o 15.30 hod. privítajú družstvo MFK Rimavská Sobota.

Napísal: L. Boka

47. min.  Kozár
73. min.  Marián Adam

ŽK:
73. min. Sninský  (Michalovce)
33. min. Radványi, 43. min. Rahimi, 89.min. T. Egri (všetci Dunajská Streda)

ČK:
71.min. Rahimi (Dunajská Streda – po druhej ŽK)