Štart Trenčín – Iuventa Michalovce 27:33

HK ŠTART Trenčín – IUVENTA Michalovce 27:33

Po polčase (13:17)

stav série 0:3 – IUVENTA POSTUPUJE DO FINÁLE!!!

1. zápas – Iuventa Michalovce – Štart Trenčín 29:28
2. zápas – Iuventa Michalovce – Štart Trenčín 33:27

Po dvoch domácich víťazstvách cestovala IUVENTA do Trenčína, aby tam tretím víťazstvom potvrdila svoj postup do finále. Trenčín už v zápasoch v Michalovciach potvrdil, že svoju kožu len tak ľahko nepredá. IUVENTA tušila, že pred domácim obecenstvom bude Trenčín ešte nebezpečnejší a pokúsi sa natiahnuť sériu aspoň o jeden zápas.

Prvý polčas bol vyrovnaný a družstvá sa až do 21. min naťahovali o 1 či 2 góly. Potom však prišla 4-gólová šnúra IUVENTY.  5 minút pred prvou sirénou si IUVENTA dokázala vybudovať 5-gólový náskok 10:15.  Rozhodujúci náskok 4 gólov sa jej podarilo udržať až do konca prvého polčasu. (13:17)  V druhom polčase IUVENTA nedovolila súperovi zdramatizovať priebeh zápasu. Po celý čas si držala Trenčín na dištanc 4-6 gólov a zaslúžene vyhrala 27:33.

IUVENTA si tretím víťazstvom v sérii zabezpečila postup do finále play off. Jej súperom sa stane jeden z dvojice ŠKP Bratislava – ĎUSLO Šaľa. Šaľa v treťom zápase tesne vyhrala 21:20 a dokázala odvrátiť prvý mečbal ŠKP. Zdramatizovala stav sérii na 1-2. Aj štvrtý vzájomný zápas Šaľa tesne vyhrala 26:25 a vyrovnala stav série na 2:2. Séria sa vracia späť do Bratislavy, kde sa v utorok 06.05.2009 o 17.30 hod. odohrá piaty, rozhodujúci zápas, ktorý rozhodne o súperovi IUVENTY vo finále.

Prvé finálové zápasy o pohár majstra SR sú naplánované na sobotu 9.5.2009 o 18.00 hod. a na nedeľu 10.5.2009 o 10.30 hod.