MFK Košice B – MFK Michalovce 0:0

MFK Košice "B" - MFK Zemplín Michalovce 0:0 MFK Košice "B" - MFK Zemplín Michalovce 0:0 MFK Košice "B" - MFK Zemplín Michalovce 0:0 MFK Košice "B" - MFK Zemplín Michalovce 0:0

26. kolo – 1. futbalová liga – 08/09

MFK Košice „B“ – MFK Zemplín Michalovce 0:0

po polčase (0:0)

Vzájomné zápasy v sezóne 08/09:
05. kolo – Košice B – Michalovce 1:1
16. kolo – Michalovce – Košice B 2:0

Na pôde predposledného celku tabuľky lepšie začali hostia, v 4. minúte Jevľanov priťukol hlavou Sninskému, ktorého bombu Pulen vyrazil. Hneď na to centroval Krakovský, Gašpar loptu jemne tečoval a Pulen iba s námahou vyškriabal na roh. MFK Zemplín mal územnú prevahu a v 25. minúte ju po narážačke s Jevľanovom vyjadril stopercentnou šancou Coulibaly, ktorý však zblízka Pulena neprekonal. Mladí Košičania prvýkrát ohrozili bránu hostí až v 27. minúte, strela Serečina však poriadne natiahla Ferenca. Krátko po polhodine hry mali domáci ďalšiu možnosť, center Gajdoša z ľavej strany poslal Adamica tesne vedľa. V 40. minúte zahrával priamy kop z pravej strany Viskup, jeho center našiel Jevľanova, ktorého hlavičku Pulen na dvakrát kryl. V druhom polčase začali lepšie domáci, trikrát sa dostal k zakončeniu Gajdoš, ale brankára MFK Zemplín ani raz neprekonal. V 59. minúte mali Michalovce ďalšiu stopercentnú šancu, na center Gašpara z pravej strany si do „malého vápna“ nabehol Sninský, jeho prudký volej brankár Pulen reflexívne nohou vyrazil. V 69. minúte po prihrávke Gašpara sa rútil na bránu domácich Jevľanov, dokonale vyzvŕtal trojicu domácich hráčov vrátane brankára, ale prázdnu bránu netrafil. V 70. minúte bol v akcii opäť Jevľanov, center Krakovského poslal iba do náručia Pulena. V 76. minúte mali obrovskú možnosť aj domáci, po rohovom kope hlavičkoval nebezpečne Hovančík, jeho pokus však Ferenc bravúrne vyškriabal.

Zápas sa napokon skončil bezgólovou remízou, s ktorou môžu byť viac spokojní o záchranu bojujúci Košičania. Herná úroveň stretnutia nenadchla, vďaka väčšiemu počtu šanci si viac zaslúžili vyhrať Michalovce.

Zostava MFK ZEMPLÍN Michalovce:

Ferenc – Mižík, Kovalík, Coulibaly, Krakovský – Gašpar (80. min. Kunca), Šitov, Mar. Adam, Viskup (60. min. Gamkrelidze) – Jevľanov – Sninský (60. min. Kozár).

ŽK:
22. min. Hovančík, 58. min. Miloš Adam, 70. min. Adamica (všetci Košice)
22. min.  Marián Adam (Michalovce)

rozhodovali: Chmura – Benko, Slebodník
návšteva: 100 divákov