MFK Michalovce – HFC Humenné 1:1

MFK Michalovce - HFC Humenné 1:1 MFK Michalovce - HFC Humenné 1:1 MFK Michalovce - HFC Humenné 1:1 MFK Michalovce - HFC Humenné 1:1
MFK Michalovce - HFC Humenné 1:1 MFK Michalovce - HFC Humenné 1:1 MFK Michalovce - HFC Humenné 1:1 Tréner MFK Zemplín Michalovce - V. Rusnák ml.

29. kolo – 1. futbalová liga – 08/09

MFK Zemplín Michalovce – 1. HFC Humenné 1:1

po polčase (0:1)

Vzájomné zápasy v sezóne:

07. kolo – Michalovce – Humenné 3:0
18. kolo – Humenné – Michalovce 0:0

V 29. kole 1. futbalovej ligy sa proti sebe postavili dva zemplínske celky. Siedmy Zemplín Michalovce privítal na domácom trávniku desiate HFC Humenné. Domáci už nastúpili pod vedením V. Rusnáka ml., ktorý bol doteraz asistentom odvolaného trénera M. Komanického. (viac o odvolaní Komanického na KORZAR.sk ). Pre Humenné to bolo už druhé východniarske derby v rade. V predchádzajúcom kole na domácom trávniku porazilo Košické B-čko vysoko 4:1

Hostia pohrozili už v prvej minúte a pred gólom zachraňoval v páde domáci Ferenc. Na opačnej strane v 8. min. Jevľanov priťukol loptu Adamovi, no ten napálil loptu len do obrancu hostí. V úvode vyslali hostia pár pekných ďalekonosných striel na domácu bránu. Domáci brankár Ferenc ich s väčšími, či menšími problémami vychytal. V 11. min. však už bol prikrátky na nádhernú strelu, ktorú vyslal Ľubarskij. – 0:1 . Už o necelé dve minúty mohlo byť vyrovnané. Vo vyloženej šanci sa ocitol Sninský no v dobrej pozícii bránu hostí minul. V 18. min. Coulibaly pri odkopávaní lopty napálil hosťujúceho útočníka, ktorý sa následne sám rútil na domácu bránu. Ferenc našťastie stál na svojom mieste a jeho strelu vyrazil. O minútu neskôr domáci Jevľanov len o milimetre minul bránu hostí. V 22. min. domáci Šitov videl za faul žltú kartu. Následný dobre kopnutý priamy kop domáci brankár len s ťažkosťami vyrazil. Do konca prvého polčasu si ešte Zemplín vypracoval viacero sľubných príležitostí no vyrovnanie neprišlo.

V úvode druhého polčasu sa ocitol Sninský úplne sám, hádam na 2 metre, pred bránkárom Stefanovičom. Svoju príležitosť trestuhodne zahodil. V 53. min. však svoju chybu napravil. Po priamom kope Adama sa Sninskému aj s kúskom šťastia podarilo vyrovnať na 1:1. V 68. min. mali ešte víťazstvo na kopačkách hostia. Po chaose v domácej obrane musel pred gólom zachraňovať Ferenc. Viac gólov diváci v Michalovciach nevideli a tak si družstvá rovnako ako v 18. kole v Humennom body rozdelili.

Zemplínske derby neprinieslo oslnivý futbal,  no hlavne v prvom polčase nebola núdza o zaujímavé momenty. Domáci zahodili veľmi veľa gólových príležitostí a nakoniec boli radi, že sa im podarilo aspoň vyrovnať.

V 30. kole čaká na Zemplín rezerva Dunajskej Stredy. Zápas sa odohrá v nedeľu 17. mája o 10.30 hod.

napísal: L. Boka