MFK Michalovce – Inter Bratislava 2:5

Mužstvá nastupujú na zápas Mužstvá nastupujú na zápas Mgr. Alexander Bugala dostáva čestný dres MFK Zemplín MFK Zemplín Michalovce - Inter Bratislava 2:5
Šťastní Bratislavčania po zápase MFK Zemplín Michalovce - Inter Bratislava 2:5 MFK Zemplín Michalovce - Inter Bratislava 2:5 MFK Zemplín Michalovce - Inter Bratislava 2:5
MFK Zemplín Michalovce - Inter Bratislava 2:5 MFK Zemplín Michalovce - Inter Bratislava 2:5 MFK Zemplín Michalovce - Inter Bratislava 2:5 MFK Zemplín Michalovce - Inter Bratislava 2:5
MFK Zemplín Michalovce - Inter Bratislava 2:5 MFK Zemplín Michalovce - Inter Bratislava 2:5 Šťastní Bratislavčania po zápase INTER Bratislava víťaz I. futbalovej ligy v sezóne 2008/2009

33. kolo  – 1. futbaová liga 08/09

MFK Zemplín Michalovce – Inter Bratislava 2:5

po polčase (2:4)

Zemplínčania uzatvárali futbalovú sezónu na domácom trávniku. Ich súper – Inter Bratislava,  si výhrou v poslednom kole mohol zaistiť postup do nasledujúceho ročníka Corgoň ligy. Asi nikto nepredpokladal, že deviate Michalovce (ktorým o nič nešlo) zamiešajú postupové karty.

Inter otvoril skóre už v 1. min. zápasu. Po chybe domácej obrany sa k lopte dostal Sedlák. Uvoľnil sa na hranici 16-tky a peknou strelou prekonal  brankára Ferenca – 0:1. Domáci odpovedali už  v 9. minúte. Na Mižíkovú technickú strelu brankár hostí zareagoval až príliš neskoro – 1:1.  Domáci však naďalej kopili v obrane chybu za chybou a rýchli hostia sa poľahky dostávali do šancí. Bolo len otázkou času, kedy padne ďalší gól do brány Zemplína. Najväčšie problémy domácim robila dvojica Sedlák – Tomčák. V 21. min. prešiel ako nôž maslom Sedlák a pridal svoj druhý gól v zápase – 1:2. O dve minúty neskôr sa presadil aj druhý z dvojice, v 23. min. zvýšil na 1:3 Tomčák. O pár minút Coulibaly podbehol center a Hodekovi sa uvoľnila cesta k domácej bráne. Bola len 25. minúta a stav zápasu bol 1:4. Tréner domácich V. Rusnák ml. stiahol z ihriska Coulibalyho, ktorý „mal prsty“ v dvoch góloch v domácej bráne.  V 35. min. sa Jevľanov predral až do 16-tky súpera a tam bol faulovaný. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil sám Jevľanov – 2:4.  Tesne pred koncom prvého polčasu sa aktívny Jevľanov pekne uvoľnil na hranici 16-tky. Do jeho delovky sa však vrhol obranca Interu a skóre zápasu ostalo nezmenené.

Po zmene strán nastali v domácich radoch zmeny. Tréner Rusnák vystriedal všetko, čo mohol. Okrem Coulibalyho, ktorého stiahol už v 28. min., vystriedal aj Kovalíka a brankára Ferenca.  Prestriedal teda posledných troch mužov obrany.  V druhom polčase sa hra vyrovnala a diery v obrane domácich sa vytratili. Aj napriek nepriaznivému stavu sa Zemplínčania húževnato drali dopredu. Jevľanov spolu s Kuncom viackrát zamotali hlavy obrancom Interu. Pridali sa k nim aj Viskup s Adamom. Hostia už naťahovali čas a pri každom kontakte so súperom, padali na ihrisko ako hrušky. Napriek sympatickej snahe sa domácim gól streliť nepodarilo. Naopak po faule na Sedláka nariadil rozhodca Olšiak v 78. min. pokutový kop, ktorý Polgár premenil. 2:5. Do konca zápasu sa už nič vážnejšie nestalo a tak sa Inter po 2 rokoch opäť vráti do najvyššej futbalovej ligy.

napísal: L. Boka

10. min. Mižík,
35. min. Jevľanov (z pok. kopu)

Góly Inter BA:
01.min. a 21.min.  P. Sedlák,
23.min. Tomčák,
25.min. Hodek,
78.min. Polgár (z pok. kopu)

ŽK:
61.min. Viskup (Michalovce)
41.min.  K. Kratochvíl, 45. P. Sedlák (obaja Inter BA)