MŠK Rim. Sobota – MFK Michalovce 1:0

MŠK Rim. Sobota - MFK Zemplín Michalovce 1:0 MŠK Rim. Sobota - MFK Zemplín Michalovce 1:0 MŠK Rim. Sobota - MFK Zemplín Michalovce 1:0 MŠK Rim. Sobota - MFK Zemplín Michalovce 1:0

2. kolo – sezóna 09/10

MŠK Rim. Sobota – MFK Zemplín Michalovce 1:0

po polčase (0:0)

Michalovce urobili oproti zápasu prvého kola v Lučenci hneď tri zmeny v základnej zostave, keď namiesto Ruskovského dostal šancu Viskup, Hreška nahradil Ľuibarskij a na stopérskom poste Mižíka vymenil Labun. Práve tento hráč bol autorom prvej strely, jeho bomba z priameho kopu v 7. minúte preletela nad bránu. V 10. minúte prvý výpad na michalovskú bránu podnikli aj domáci, po centri Gibalu z pravej strany mieril Líška hlavičkou vedľa. V 20. minúte sa po akcii Jevľanova dostal k zakončeniu D. Pyrka, ale jeho strelu obrana zblokovala. V 23. minúte sa po skrumáži dostal k strele domáci Janečka, brankár Pillár však jeho pokus bravúrne vyrazil. O päť minút opäť pálil Janečka a Pillár znovu vytiahol zákrok z ríše snov.

Dve minúty po prestávke bol Pillár opäť v akcii, strelu B. Mráza v pohode kryl. O tri minúty sa zastreľoval Jevľanov, jeho prudká jedovka tesne minula šibenicu. V 53. minúte prenikol po ľavej strane Ľubarskij, jeho dobre mierenú strelu vyškriabal spod brvna mrštným zákrokom brankár M. Kuciak. Keď sa už zdalo, že zápas dospeje do remízového konca, zaúradoval asistent rozhodcu Laskovský, ktorý nezmyselne nechal udeliť druhú žltú kartu Jevľanovovi. Rimavská Sobota využila presilovku za necelé dve minúty, keď sa do lopty oprel srbský stopér Živanovič a jeho strela z diaľky skončila v michalovskej sieti.

napísal: REGZEP.sk

Gól: 85.min.  Živanovič (R. Sobota)

ŽK:
14.min.  Gibala, 20.min. Janečka, 34.min. Levický, 63.min. Živanovič (všetci R. Sobota)
47.min. Jevľanov (Michalovce)

ČK: 82.min. Jevľanov (Michalovce) po druhej žltej karte,