HC Bardejov – Dukla Michalovce 2:3 s.n.

11.08.2009 – prípravný zápas

HC 46 Bardejov – HK Dukla Michalovce 2:3 po s.n.

po tretinách  ( 2:0, 0:1, 0:1 – 0:0)

V utorok 11.08.2009 Michalovčania nastúpili na svoj prvý prípravný zápas pred nastávajúcou sezónou 09/10 v prvej hokejovej lige. Vyšiel im úvod do zápasu a prvé 4. min. zatlačili domácich v ich obrannom pásme. Ponúknuté gólové príležitosti však nevyužili. Následne domáci využili presilovku a otvorili skóre vo svoj prospech 1:0. Hostia sa ešte nestihli spamätať z prvého gólu a domáci udreli opäť. Na začiatku 7. min. využili ďalšiu početnú výhodu a zvýšili na 2:0.

V ďalšom priebehu mali opäť navrch hostia, ale gólovo dokázali odpovedať až v 27. min., keď na 2:1 znižoval  Štekláč. Mužstvá sa trápili s koncovkou a diváci gól až do záverečnej minúty nevideli. V závere zápasu hostia vrhli všetky sily do útoku a odvolali brankára. Ich snaha sa vyplatila a Kozák gólom v 60. min. poslal zápas do predĺženia.

V predĺžení hrali oba celky pozorne v obrane. Keďže gól nepadol na rad prišli samostatné nájazdy. Ako jediný sa dokázal presadiť Michalovčan Franc a Dukla sa tak mohla tešiť zo svojho prvého víťazstva v príprave.

Góly za Michalovce:
27. min. Štekláč
60. min. Kozák
rozh. Samostatný nájazd: Franc

Vzhľadom  na to, že sa neukončila rekonštrukcia strojovne a ľad nebude v najbližších dňoch k dispozícii dochádza aj k zmene prípravných zápasov A mužstva.  V dňoch 13.8 až 15.8.2009 sa zúčastnia turnaja v poľskom Sanoku , kde im budú súpermi Gdaňsk, Senica a Sanok. Následne ich čaká séria prípravných zápasov na klziskách súperov.