3. ročník Memoriálu Juraja MAGOČA

Memoriál Juraja Magoča1. BK Michalovce pozýva všetkých priaznivcov basketbalu dňa 19. septembra 2009 do Novej športovej haly v Michalovciach na 3. ročník basketbalového turnaja na pamiatku Juraja MAGOČA, ktorého meno ostane navždy späté s michalovským basketbalom aj keď už nie je medzi nami. Organizátori turnaj pripravili na pamiatku svojho kamaráta, bývalého kapitána a prezidenta 1. BK, ktorý vo svojich 37 rokoch 7. mája 2006 tragicky zahynul. V doterajšej histórii sa z víťazstva v turnaji tešil len domáci klub 1. BK Michalovce, ktorý sa o to pokúsi aj tento rok.

Memoriál Juraja Magoča III. ročník Memoriál Juraja Magoča III. ročník Memoriál Juraja Magoča III. ročník Memoriál Juraja Magoča III. ročník

Výsledky 3. ročníka Memoriálu Juraja MAGOČA

Dva týždne pred začiatkom sezóny 2009/2010 1. basketbalovej ligy mužov, v dňa 19. septembra 2009, 1. BK Michalovce usporiadal v Novej športovej hale v Michalovciach už v poradí tretí ročník turnaja na počesť svojho kamaráta, bývalého kapitána a prezidenta 1. BK. Turnaja sa zúčastnili a svoje sily si pod deravými košmi zmerali domáci 1. BK, BK’99 Prešov a Geotrend Košice. Memoriál sa začal po krátkom príhovore trénera a súčasného prezidenta 1. BK MUDr. Imricha Rakovského.

1. BK Michalovce – Geotrend Košice 92:67 (49:28)

Prvý duel bol od začiatkou v réžii domácich basketbalistov, ktorí hrali s chuti a predviedli aj zopár veľmi pekných akcií a zápas dotiahli do víťazného konca.

Body: Šimko 22, R.Rakovský 14, Tebeľák 11, Svitlica 10, Maškulik 10, Mižák 8, Biganič 7, Kozlovský 6, Holda 2, Kostovčík 2
Zisky: Mižák 6, Šimko 4
Asistencie: R.Rakovský 8, Biganič 5, Holda 3
Doskoky: Šimko 7, Tebeľák 7

1. BK Michalovce – BK’99 Prešov 83:55 (41:28)
V druhom zápase na turnaji bolo stretnutie až do polovice druhej štvrtiny vyrovnané. Spočiatku sa domácim nedarilo a nevedeli sa nejako rozbenúť. Obrat nastal až v druhej štvrtine kde zlepšenou obranou a rýchlymi protiútokmi zvýšili náskok na 13 bodov. Druhý polčas sa už len dohrával a dostali príležitosť aj hráči z lavičky.

Body: Mižák 14, Šimko 14, Kozlovský 11, Svitlica 11, Maškulik 10, Biganič 8, R.Rakovský 7, Tebeľák 4, Kostovčík 4
Zisky: Tebeľák 4, Mižák 3
Doskoky: Šimko 17, Tebeľák 7

Celkovým víťazom Memoriálu sa teda po štvrtý raz v rade stali domáci Orli 1. BK pred Geotrendom Košice a Prešovom. Memoriál bol generálkou pred začiatkom sezóny, ktorá začína 3. októbra zápasom so Sláviou TU Košice o 19:30.