DUKLA Michalovce – HC 46 Bardejov 0:3

DUKLA Michalovce - HC 46 Bardejov 0:3 DUKLA Michalovce - HC 46 Bardejov 0:3 DUKLA Michalovce - HC 46 Bardejov 0:3 DUKLA Michalovce - HC 46 Bardejov 0:3

15. kolo – I. hokejová liga – 2009-2010

po tretinách (0:1, 0:0, 0:2)

predchádzajúci vzájomný zápas:

7. kolo: HC 46 Bardejov – DUKLA Michalovce 7:2

Dukla nastúpila na východoslovenské derby už aj so štyrmi posilami, útočníkmi Farkašovským (Spišská Nová Ves), Koniarom (Liptovský Mikuláš-Dolný Kubín) a Blaščíkom (Liptovský Mikuláš) ako aj obrancom Vitkovským (Trebišov). Napriek tomu, že súpera výrazne prestrieľala (48:35), vďaka čomu zároveň zaznamenala najviac striel v zápase počas tejto sezóny, paradoxne, vyšla strelecky naprázdno.

Hostia mali už v druhej minúte výhodu presilovej hry po hre so zdvihnutou hokejkou Misála a po 104 sekundách po koncovke Baláža vsietili svoj prvý gól. Paradoxné je, že to bolo z ich stany na dlhý čas všetko. Iniciatívu prebrali Michalovčania, miestami si vytvorili až drvivú prevahu, no všetky ich nádeje likvidoval skvelými zákrokmi brankár Halász. V 8. minúte si poradil so samostatným nájazdom Farkašovského, v 13. minúte zlikvidoval aj stopercentnú šancu Blaščíka a brankár Bardejova bol hrdinom aj 19 sekúnd pred prvou sirénou po obrovskej šanci Regendu. V druhej časti hry sa hra vyrovnala, ale viac aktivity bolo na domácich hokejkách. Dukla najväčšiu šancu spálila v 37. minúte po tom, čo dovtedy bezchybný Halász prihral spoza brány na hokejku osamoteného Pavlička, ale ten namiesto siete trafil iba obetavého obrancu Gregu…

Strelecká beznádej domácich pokračovala aj v poslednej časti hry, čo šikovne hrajúci hostia využili v 43. minúte, keď sa po náhodnom brejku dostal k strele Gmitter a zvýšil na 2:0 pre Bardejov. V 49. minúte sa počas presilovky dostal do úniku hosťujúci Mertel, ktorého zastavil Regenda iba za cenu faulu. Už tradične podpriemerný rozhodca Bodák nariadil trestné strieľanie, ktoré však Babkovič kryl. Neúspešným strelcom bol Zambori. Bardejov sa napriek tomu dočkal tretieho gólu, počas presilovky sa presadil Majerník, ktorý zvýšil už na rozhodujúcich 0:3. Záver zápasu sa niesol v znamení domácich, ktorí chceli vsietiť aspoň čestný úspech. Najbližšie k nemu mal v 58. minúte Franc, ktorý sa preštrikoval až pred bardejovskú bránu, prekonal aj Halásza, no skackajúci puk z bránkovej čiary odpálil až obranca hostí Tkáč. Dukla teda opäť prehrala, znovu strelecky zlyhala a opäť sa v tabuľke prepadla.

Dušan Kapusta (tréner Michaloviec):

„Rozhodujúcim jazýčkom na váhach bol výkon bardejovského brankára Halásza, ktorý nám kryl až 48 striel. To znamená, že sme boli aktívni, chlapcom nemám čo vyčítať, akurát neúspešnú koncovku. Práve tá je našou najväčšou slabinou. Ruka v ruke s ňou kráča aj klesajúca psychika našich hráčov, ktorým chýba v zakončení potrebný pokoj. Čo sa týka nových hráčov, ktorí za nás dnes nastúpili, nemám im čo vyčítať, snažili sa, ale do rozbehnutého vlaku sa naskakuje ťažko. Verím, že smolu zlomíme už najbližšie v Senici.“

text: REGZEP.sk