DUKLA Michalovce – ŠHK 37 Piešťany 1:2

DUKLA Michalovce - ŠHK 37 Piešťany 1:2 DUKLA Michalovce - ŠHK 37 Piešťany 1:2 DUKLA Michalovce - ŠHK 37 Piešťany 1:2 Hlavný rozhodca Bodák je pre michalovských divákov "srdcová záležitosť"
DUKLA Michalovce - ŠHK 37 Piešťany 1:2 DUKLA Michalovce - ŠHK 37 Piešťany 1:2 DUKLA Michalovce - ŠHK 37 Piešťany 1:2 DUKLA Michalovce - ŠHK 37 Piešťany 1:2

17. kolo – I. hokejová liga SR – sezóna 2009-2010

HK DUKLA Michalovce – ŠHK 37 Piešťany, s.r.o. 1:2

po tretinách (0:1, 0:1, 1:0)

V 17. kole I. hokejovej ligy DUKLA hostila lídra súťaže z Piešťan. Priepastný rozdiel v tabuľke medzi mužstvami staval do role jasného favorita Piešťany. Michalovce sa však už dlhšiu dobu trápia s koncovkou a ich aktuálne postavenie neodzrkadľuje reálnu silu mužstva. Mnohí verili, že práve dnes motyka vystrelí a a domáci si pripíšu skalp lídra. Michalovce potrebujú vyhrať dôležitý zápas a vrátiť do mužstva pohodu a sebavedomie.

V prvej tretine boli aktívnejší hostia. Dokázali domácich zatlačiť a nebezpečne ohroziť domácu bránu. Domáci hrali veľmi opatrne a do šancí sa dostávali len sporadicky. Aj keď  hostí zatlačili v ich obrannom pásme, nedokázali vážnejšie ohroziť bránu hostí. V 15. min. hádam najväčšiu šancu spálil Miľovčík. Po strele Misála sa dostal k odrazenému puku a netrafil odkrytú časť piešťanskej brány. Hostia boli o 3 min. na opačnej strane klziska úspešnejší. Od modrej po ľade vystrelil Baron a Radoslav Kolník ľahkým tečom poslal puk za Babkovičov chrbát. 0:1

V druhej tretine sa museli domáci brániť počas troch oslabení, ktoré nasledovali krátko po sebe a stáli domácich veľa síl. V 25. min Regenda vo vzduchu odpálil padáčik letiaci za Babkovičov chrbát. Babkovič 2x zachraňoval  pri piešťanskom prečíslení 2 na 1. Domáci zmobilizovali svoje sily do útoku až v druhej polovici. V 34. min. nepremenil samostatný nájazd Farkašovský. Následne si Dukla vyprodukovala tlak a obstreľovala piešťanskú bránu. Brankár Tomek bol však pozorný a stál na svojom mieste. V 37. min. opäť udreli hostia. V prečíslení 2 na 1 sa ocitli Chylo s Mikušovičom a prvý menovaný zvýšil na 2:0 pre hostí. 30 sekúnd pred koncom mohli hostia ešte zvýšiť. Učeň sa ocitol úplne sám pred brankárom Babkovičom, našťastie domácich však prestrelil.

Tretiu tretinu začínali domáci presilovou hrou. Aj keď ostala nevyužitá, pomohla im naštartovať sa a zatlačiť hostí. V 45. min. z bezprostrednej blízkosti Lelkeš neprekonal Tomeka. O chvíľu na to Koniar našiel peknou prihrávkou z poza brány Štefana, ten však tesne minul bránu hostí. V 53. min. domáci zahrávali ďalšiu presilovku a treba priznať, že Piešťanci  počas predošlých oslabení pohodlne odolávali a vyhadzovali puky. Napriek tomu v 55. minúte zabudli na Segľu, ktorý po prihrávke Lelkeša znížil na 1:2. Po hákovaní Peška v 56. minúte dostala Dukla šancu na vyrovnanie no napriek niekoľkým sľubne vyzerajúcim príležitostiam sa domácim už vyrovnať nepodarilo.

Dukla už sedem zápasov v riadnom hracom čase nevyhrala. 6x prehrala a raz vyhrala po samostatných nájazdoch (Detva – Michalovce 1:2 s.n.). Okrem striedavého štartu hráčov zo Spišskej Novej Vsi majú do kádra pribudnúť aj ďalší kvalitní útočníci. Prišiel Lelkeš zo Zvolena a v nasledujúcich dňoch by sa k tímu mali pripojiť aj Štefanech (Prievidza) a Minčák (Jihlava). Všetci veríme, že Dukla túto krízu prelomí čo najskôr a začne bodovať. Aktuálne predposledné miesto v tabuľke jej vôbec nesvedčí. DUKLA BOJOVAŤ !!!

Napísal: L. Boka

Martin Segľa – strelec jediného michalovského gólu

Aj dnes a aj v predchádzajúcich zápasoch sme mali veľké množstvo striel na bránu no tie góly nie a nie prísť. Ani dnes to nebol zlý zápas. Všetci chlapci bojovali. Dostali sme hlúpy prvý gól  a keď zvýšili na 0:2 už sa nám hralo  oveľa ťažšie. Podarilo sa nám znížiť a mali sme šance aj na vyrovnanie. Občas mám však pocit, že aj tie puky sú proti nám.  Najviac nás v kabíne mrzí to, že chceme potešiť našich divákov a nedarí sa nám to. Je tu 1500 divákov, ktorí nám stále držia palce a my ich takýmito zápasmi sklameme.

Tréner Michaloviec – Dušan Kapusta:

Nielen dnes, ale aj v predchádzajúcom zápase v Senici sme hrali veľmi dobre. Aj keď sme  prehrali 5:2, mali sme neskutočne veľa šancí.  Podobne v zápase s Trnavou sme nepremenili 5 samostatných nájazdov.  V tréningu venujeme 70% času zakončeniam. Či už individuálnemu, alebo prečísleniam. Potom príde zápas a my nevieme sebavedome zakončiť a streliť gól.

Káder sa posilnil, napriek tomu sa nám nedarí. Aká je atmosféra v mužstve?
Je to vidieť aj v iných mužstvách, nie len na našom príklade. Pozrite sa na extraligu. Zvolen a Liptovský Mikuláš majú skúsených extraligových hráčov a rovnako nevedia  tú krízu prehrýzť. U nás je to o jednom zápase, aby sme sa gólovo presadili, lebo nehráme zle. Čo dnes chlapcom vyčítať? Jedine to, že nedali viac gólov ako súper. Ja stále verím, že to príde už najbližšom zápase.

Tréner ŠHK 37 Piešťany – Milan Klement

Mal som trochu obavy z cesty, ktorú sme absolvovali.  Báli sme sa hlavne prvej tretiny, ale tú sme zvládli celkom dobre. Keď sme zvýšili na 2:0 začali sme hrať menej koncentrovane, čo sa nám mohlo vypomstiť.  Aby som pravdu povedal, čakal som väčší tlak zo strany domácich v prvej tretine. Ten tlak prišiel až po góle na 2:1. Domáci mali síce šance, ale dobre nám zachytal brankár. Chyby, ktoré sme urobili  našťastie domáci nedokázali využiť. Mohli sme dnes vyhrať aj vyššie, ale boli sme svojim spôsobom lajdáci.