9. kolo – 1. Hokejova liga SR – 2009-2010

HC Prešov 07 s.r.o. – HK Dukla Michalovce 2:1

po tretinách (1:0, 1:1,  0:0)

predchádzajúci vzájomný zápas:

4. kolo – HK DUKLA Michalovce – Prešov 07 s.r.o. 5:3

Domáci sa ujali vedenia už v 4. min. počas presilovej hry, keď si na trestnej lavici odpykával svoj trest Segľa. Po kombinácii prvej prešovskej päťky skóroval Suja – 1:0. V 27. min. mali výhodu presilovej hry aj hostia no boli to práve Michalovčania , ktorí inkasovali z hokejky Kubusa – 2:0. Do konca druhej tretiny sa hosťom podarilo streliť kontaktný gól. V 39. min na 2:1  znížil Misal. To však bolo čo sa gólov týka všetko. Michalovčania doplatili na nízku početnosť striel. V tretej tretine napriek tomu, že bol obraz hry vyrovnaný domáci prestrieľali hostí v pomere 19:8. Dukla si dokázala vypracovať niekoľko šancí, no vyrovnať sa jej už nepodarilo. Prešov tak vrátil Michalovciam prehru zo 4. kola a zvíťazil 2:1.

V nasledujúcom 10. kole Dukla cestuje na ľad Trebišova, ktorý ťahá sériu piatich víťazstiev v rade. Zápas je na programe v piatok 9. októbra o 18.00 hod.

napísal: L.B.

Góly Prešov:
03:29 – Jakub Suja ( Ľubomír Caban,  František Pulščák) – pres/1
27:50 – Vladimír Kubus ( Pavol Zavacký, Miroslav Sučko) – oslab/1

38:29 – Peter Misal ( Richard Miľovčík, Branislav Štefan)

Zostava HC Prešov 07 s.r.o.:
Jakub Zima, František Pulščák, Ladislav Hopkovič, Jakub Suja, Ľubomír Caban, Peter Cmorej, Peter Talarovič, Erik Ivančo, Marcel Pavlovský, Vladimír Kubus, Pavol Zavacký, Matúš Bogdaň, Miroslav Sučko, Gabriel Kövér, Ľubomír Chovan, Michal Kivader, Michal Koma, Jakub Michalica, Daniel Matia, Alexey Starygin,

Zostava HK Dukla Michalovce:
Peter Babkovič, Peter Štekláč, Slavomír Bodnár, Tomáš Stríž, Robert Franc, Martin Segľa, Michal Kozák, Radoslav Regenda, Branislav Štefan, Richard Miľovčík, Peter Misal, Vladimír Marinčin, Ladislav Mucha, Juraj Pavličko, Ján Macík, Milan Mach, Ladislav Sabol, Martin Stripai, Ján Zalužický,

Rozhodcovia: Bodák Pavol, Gavalier Róbert, Grečko Milan, Poracký Ján (inštruktor)
Návšteva: 462 divákov