Iuventa Michalovce – Slavia Praha 22:25

Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha 22:25 Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha 22:25 Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha 22:25 Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha 22:25

4. kolo WHIL – 2009 – 2010

Iuventa Michalovce – DHC Slavia Praha 22:25

po polčase (12:10)

V sobotu mali michalovskí diváci opäť veľký sviatok.  Len pred pár týždňami mali možnosť obdivovať nové priestory zmodernizovaného futbalového štadiónu. Teraz prišlo na rad aj slávnostné otváranie novej Chemkosta arény. V skutku nádherné priestory si prišli pozrieť aj zástupcovia mestského magistrátu a iní dôležití hostia, ktorí absolvovali pred zápasom „exkurziu“ po útrobách novej haly. Záujem o prvý zápas bol obrovský. Novú halu a premiérový domáci zápas v sezóne si prišlo vychutnať dovedna 1550 divákov. Hala sa postupne zapĺňala a zápas sa mohol začať.  Stlmili sa svetlá a začalo sa so slávnostným predstavovaním oboch celkov. Osvetľovač z najvyššieho bodu v hale zamieril bodové svetlo na každú prichádzajúcu hráčku. Následne odspieval národné hymny oboch štátoch operný spevák Igor Kucer a mohlo sa začať hrať.

Iuvenťáčkam domáca premiéra v novej nádhernej Chemkostav aréne nevyšla.  Vstup do zápasu mali lepší a po góle Škľarukovej v 7. minúte už vyhrávali 5:2. Potom si však hosťujúci tréner vybral oddychový čas a do troch minút Slávia vyrovnala. Družstvá sa následne naťahovali o gól až do 25. minúty. Vtedy domáce poriadne pritvrdili v obrane a hosťky nedokázali ohroziť bránu domácej Kudročovej.  Polčas vyhrali domáce 12:10 a zdalo sa , že majú zápas pod kontrolou.

Po prestávke sa obraz zápasu podobal tomu z prvého polčasu. Oba tímy sa naťahovali o jeden gól. S postupom času sa na domácej strane začali kopiť chyby hlavne v prechode do útoku, z čoho Slávia ťažila. Nebyť Kudročovej v bráne hosťky mohli rozhodnúť oveľa skôr. V 50. min. domáce prehrávali 20:22 a s plynúcim časom sa začala na domácich hráčkach prejavovať nervozita. V útoku sa im absolútne nedarilo a ich šance ostali nepremenené. V 56. min. Hollá zo sedmičky znížila na 22:23 a domáce začali svoj finálny tlak o vyrovnanie. Záver im však absolútne nevyšiel. Kvôli vlastným chybám sa do útoku ani nedostali a loptu 2x stratili ešte pri prechode do útoku. Odpor domácich definitívne zlomila Kutlvašrová, ktorá dvoma gólmi v poslednej minúte prekazila domácim slávnostnú premiéru v novej hale.

Domáce boli pri otváraní novej haly a po nepresvedčivých doterajších výkonoch určite pod veľkým tlakom. Zápas prehrali hlavne po vlastných chybách. Skvelé prihrávky opäť raz rozdávala  Nemčíková a zaslúžila sa o viac ako len 5 gólov, ktoré sama zaznamenala. Okliešťaný káder IUVENTY tento krát na Slávistky nestačil.

V nasledujúcom kole 24. októbra sa IUVENTA predstaví na palubovke Casta Sokol Písek. Doma ju diváci uvidia až v sobotu 31. októbra  o 18.00 hod. keď Michalovčanky privítajú Šaľu.