IUVENTA Michalovce – Šaľa 33:33

IUVENTA Michalovce - SLOVAN DUSLO Šaľa 33:33 IUVENTA Michalovce - SLOVAN DUSLO Šaľa 33:33 IUVENTA Michalovce - SLOVAN DUSLO Šaľa 33:33 IUVENTA Michalovce - SLOVAN DUSLO Šaľa 33:33

6. kolo WHIL –  sezóna 2009-2010

HK IUVENTA Michalovce – SLOVAN DUSLO Šaľa 33:33

po polčase (14:17)

Po sobotňajšej prehre v českom Písku (25:27) , čakal IUVENTU náročný domáci zápas so Šaľou. Michalovčanky sa ocitla v neľahkej situácii. Po 5 zápasoch (2 víťazstvá – 3 prehry) sa ocitli na 8. mieste v tabuľke a to nieje pozícia, na ktorú boli v IUVENTe za posledné roky zvyknutí. Domáce boli pod tlakom a dnes potrebovali zabrať.  Zápas bol zaujímavejší o to viac, že za Šaľu nastúpila Tóthová, bývalá hráčka IUVENTY. Pri úvodnom predstavovaní družstiev zožala spolu s novou domácou posilou , ukrajinkou Bachyrevovou, najväčší potlesk.

V prvom polčase hrali domáce dosť zakríknuto a v mnohých fázach ich hre chýbala iskra. Do šancí sa drali len Bachyrevová s Horňákovou. IUVENTA často strácala lopty pri prechode do útoku a po týchto stratách  aj inkasovala.  Na strane hostí najväčšou aktivitou pútala ex-Iuventáčka Tóthová. Bolo vidieť, že sa chce proti svojmu bývalému družstvu vytiahnuť. V 20. min. prvého polčasu Szollosiová vyrovnala na 10:10 a trénerka hostí si vybrala oddychový čas. Domácim sa prestalo v útoku dariť a do polčasu si Šaľa stihla vybudovať 3-gólový náskok. (polčas 14:17)

Úvod druhého polčasu bol z domácej strany opäť poznačený množstvom nepresností a chýb. V 34. min  po góle Čamajovej už hosťky viedli o 4 góly (16:20).  Do 40. min. sa však Iuvente podarilo tento náskok zmazať. V 40. min. skórovala Škľaruková po prihrávke Bachyrevovej  22:22.  V 42. min. Horňáková s Grobovou trifaajú len do žrde. Z protiútoku ich na opačnej strane napodobnila Dubajová. V 48. min. dostala 2 minúty Bachyrevová a Šaľa za pár minút získala 5 gólový náskok. Po góle Tóthovej  už na tabuly svietil stav 26:31 a o tom, že Šaľa dnes nevyhrá pochyboval len málo kto. Domáce sa však chytili a po dvoch rýchlych góloch opäť vycítili šancu na úspech. Šaľa navyše dohrávala v oslabení a tak domácim túto ich snahu uľahčila. Na prekvapenie všetkých divákov Škľaruková svojim siedmim gólom v zápase pár sekúnd pred koncom vyrovnala na konečných 33:33.

napísal L. Boka

Povedal po zápase tréner IUVENTY R. Lamač :

Šaľa je silné družstvo a má vo svojom kádri  reprezentačné spojky, ktoré dokážu vytvoriť veľký tlak. Vedeli sme, že nemôžeme hrať so zasunutou obranou a čakať čo spraví súper. Museli sme trochu zariskovať a zagresívniť našu obrannú činnosť, čo nám nakoniec aj vyšlo. V posledných týždňoch  sme robili strašne veľa technických chýb v prechode do útoku. Aj dnes sa objavili chyby, ale už ich bolo podstatne menej ako v predchádzajúcich zápasoch. Tento bod je pre nás o to cennejší, že je proti tak kvalitnému súperovi. Verím, že nám tento dnešný zápas pomôže aj po psychickej stránke a hráčky si začnú viac veriť.