IUVENTA Michalovce – Zaglebie Lubin (PL) 27:27

IUVENTA Michalovce - ZAGLEBIE Lubin 27:27 IUVENTA Michalovce - ZAGLEBIE Lubin 27:27 IUVENTA Michalovce - ZAGLEBIE Lubin 27:27 IUVENTA Michalovce - ZAGLEBIE Lubin 27:27

(15)

V sobotu 31.10.2009 nastúpila IUVENTA na svoj úvodný zápas 3. kola PVP.  Po chybe, ktorá nastala na EHF pri losovaní, nakoniec súpera IUVENTE nepridelil žreb, ale  samotná komisia EHF.  A tak namiesto fínskeho HIFK Damhanboll dostali o triedu silnejšieho poľského vicemajstra – Zaglebie Lubin. (Podrobnosti si môžete prečítať v denníku Korzár .) Po slabých výkonoch z minulých týždňov IUVENTA v stredu odohrala dobrý zápas so Šaľou (33:33) . Všetci sme boli zvedaví, ako sa ukáže na medzinárodnej úrovni.

Zápas bol od začiatku do konca veľmi vyrovnaný a dramatický. V prvých minútach boli úspešnejšie Poľky a v 5. min. vyhrávali 3:1. Do 10. minúty domáce vyrovnali hru a súper sa už viac do vedenia nedostal. Najväčšie problémy domácej obrane robila trojica vysokých hráčok Byzdra (181cm), Orzeszka (182cm) a Pielesz (191cm).  Tie sa v prvom polčase podpísali pod 12 gólov do domácej brány. Na domácej strane sa najviac darilo Obšatníkovej a Szöllöszioviej. K ním sa pridávali Škľaruková s Bachyrevovou. Po 30 minútach šli družstvá do šatní za stavu 16:15.

Ani v druhom polčase sa obraz hry veľmi nezmenil.  Družstvá sa naťahovali o každý gól. Iuventa bola síce vždy o krok vpred a Poľky len doťahovali, no väčší gólový únik domácich sa nepodaril. V 40. min. narobila domácim veľké problémy Semeniuk. Prechádzala domácou obranou ako nôž maslom a v priebehu 3 minút tri krát skórovala.. V 46. min. Obrusiewicz vyrovnala na 25:25 a obe brány sa zamkli na dlhých 5 minút. Počas nich nepremenila dva pokutové hody  Bachyrevová, Hriciková trafila len brvno a raz  zo sedmičky minula aj Hollá. Streleckú smolu prelomila až Obšatníková v 52. minúte (26:25).  Prvý krát IUVENTA vyhrávala o 2 góly v 57. minúte po premenej sedmičke Hricíkovej. Dve minúty pred koncom Byzdra svojim piatym gólom v zápase znížila na 27:26. Dvojgólový náskok mohla vrátiť domácim Hriciková, no aj ona svoj druhý sedem metrový hod nepremenila. 20 sekúnd pred koncom po faule na Klaudiu Pielesz nariadil rozhodca 7-metrový hod proti domácim, ktorý Byzdra premenila a rozhodla o nerozhodnom výsledku 27:27.

Domáce mali tento zápas vyhrať. Boli počas zápasu aktívnejšie a mali aj dostatok príležitostí na skórovanie. Opäť sa však objavili chyby v podobe zlých rozohrávok pri prechode do útoku, alebo zbytočných strát v útoku. Navyše v druhom polčase nepremenili 4 sedmičky.  Remíza hrá viac do karát Poľkám. Pred domácim publikom budú určite oveľa nebezpečnejšie. Čo je však najpodstatnejšie, dnes to bola  sebavedomá IUVENTA, na ktorú sa oplatí prísť pozrieť. Na domácich bolo vidieť, že konečne hrajú s chuťou a obrovským nasadením.

Napísal. L. Boka

Trénerka Zaglebie Lubin – Božena Karkut

Tak ako domáce ani naše družstvo neobchádzajú zranenia a toto je všetko, čo v súčasnosti môžeme zahrať. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas a myslím si, že tá remíza je spravodlivá.  Je to pre nás dobrá východisková situácia. Obe družstvá urobili dosť veľa zbytočných chýb. Vedeli sme, že máte dobrého pivota a ľavú spojku, tak sme si v obrane na ne museli dávať pozor. Dostali sme góly po takých diskutabilných 7m hodoch. Našťastie nám dobre zachytala brankárka. Vyzeralo to chvíľami, že by sme mohli aj vyhrať, ale rovnako tak sme mohli aj prehrať, takže musíme byť s remízou spokojní.

Tréner IUVENTY Michalovce – Roman Lamač

Bol to kvalitný zápas, dynamická hra na oboch stranách. Vedeli sme, že súper má vo svojich radoch skutočne dobré individuality. Myslím že sme si zaslúžili dnes vyhrať. Ale v druhom polčase sme nepremenili viacero vyložených šancí na šestke. Rovnako sme zahodili 4 sedmičky. Chýbalo nám kúsok šťastia. Ten výsledok 27:27 je pre nás dosť krutý. Naše výkony sa za posledné dni zlepšujú a preto ma  trápi, že sme neudržali ten dvojgólový náskok. Šance na postup sú medzi týmito dvoma družstvami 50 na 50. Ale vieme, že oni budú v domácom prostredí silnejší. Takže musíme na palubovke súpera podať ešte kvalitnejšie individuálne výkony na všetkých postoch.  Oproti tomu, čo za výkony sme podávali v predchádzajúcich týždňoch som dnes spokojný, ale žiaľ bohu sme to dnes nedotiahli do víťazného konca.