Zemplín Michalovce – MFK R. Sobota 1:1

MFK Zemplín Michalovce - MFK Rim. Sobota  1:1 MFK Zemplín Michalovce - MFK Rim. Sobota  1:1 MFK Zemplín Michalovce - MFK Rim. Sobota  1:1 MFK Zemplín Michalovce - MFK Rim. Sobota  1:1

MFK Zemplín Michalovce - MFK Rim. Sobota  1:1

13.kolo – I. futbalová liga SR – 2009-2010

MFK Zemplín Michalovce – MFK Rim. Sobota 1:1

po polčase (1:1)

V 13. kole Zemplín privítal na svojom trávniku Rimavskú Sobotu, ktorú už niekoľko rokov nedokázali poraziť. Možno aj preto sú zápasy s Rim. Sobotou atraktívnejšie ako tie ostatné a domáci sa dokážu nabudiť  k lepšiemu výkonu.

Domáci začali aktívnejšie a bolo vidieť, že dnešný zápas už  chcú konečne vyhrať. No už v 13. min. ich  schladil Líška, ktorý  po priamom kope poslal loptu hlavou za Pillárov chrbát. Domáci sa však nevzdávali. V 16. min. Gamkrelidze vyzvŕtal obranu hostí, k presnému zakončeniu sa však nedostal. Po rohu Ljubarského hlavičkoval Mižík, len nad bránu. Domáca snaha sa však vyplatila a už v 27. min. Gamkrelidze prenechal prihrávku Sninskému a ten využil dobrú pozíciu a vyrovnal – 1:1.  V 32. min. mohli skórovať aj hostia ale Pillár reflexívne loptu vyrazil nad bránu. 5 minút pred koncom prvého polčasu mohol z priameho kopu skórovať Ljubarskij, lopta však tesne minula bránu hostí.

Do druhého polčasu opäť nastúpili aktívnejšie domáci. V 54. min. prudká strela Ljubarského opäť tesne minula bránu hostí. Domáci zatlačili hostí na ich polovici a začali obstreľovať hosťujúcu bránu. Viac krát sa v dobrej príležitosti objavil Sninský, ktorý ťažké prihrávky do brány neusmernil. Ku koncu druhého polčasu pohrozili aj hostia, ale tak ako domáci ani oni neboli úspešní.

Zápas sa nakoniec skončil nerozhodne 1:1 a tak domáci diváci videli na novom štadióne ďalšiu remízu. V zápase boli domáci aktívnejší a viac túžili po víťazstve. Hosťom vyrovnaný stav vyhovoval a do útočenia sa príliš nehrnuli. Zemplín by si za aktivitu zaslúžil plný bodový zisk.  Vo finálnej fáze, však chýbala myšlienka a cez obranu hostí sa domáci nedokázali presadiť.

V najbližšom kole sa Zemplín predstaví opäť pred domácim publikom. V sobotu 24.10.2009 o 14.00 hod. privíta mužstvo z Prievidze.

Napísal: L. Boka

Tréner Rim. Soboty – Marián Kudlík
Odohrali sme celkom dobrý zápas, ak sa pozrieme na to, že sme nemali k dispozícii troch kľúčových hráčov. Museli sme v obrane trochu improvizovať.  Z tohto pohľadu som spokojný. Domáci si vytvorili v druhom polčase tlak, ale  nebezpečnými kontrami sme ich držali v strehu.

Tréner Micahloviec – Vladimír Rusnák ml.
Nemôžem hráčom vyčítať ich nasadenie. Celý druhý polčas sme búšili do súpera. Vytvorili sme si tlak. Rimavská Sobota je skúsené mužstvo, ktoré už dlhý čas hrá spolu a hráči o sebe vedia. . Dokázali sme ich pritlačiť, chýbalo nám trochu šťastia.

Góly:
28. min. Sninský – 13.min. Liška

ŽK:
14.min.  Ruskovský, 47.min.  Gamkrelidze, 61.min. Mižík (všetci Michalovce)
67. Juhász, 79. Siheľský (obaja R. Sobota)