DUKLA Michalovce – MŠHK Prievidza 4:2

DUKLA Michalovce - MŠHK Prievidza 4:2 DUKLA Michalovce - MŠHK Prievidza 4:2 DUKLA Michalovce - MŠHK Prievidza 4:2 Hlavný rozhodca Bodák je pre michalovských divákov "srdcová záležitosť"
DUKLA Michalovce - MŠHK Prievidza 4:2 DUKLA Michalovce - MŠHK Prievidza 4:2 DUKLA Michalovce - MŠHK Prievidza 4:2 DUKLA Michalovce - MŠHK Prievidza 4:2

23. kolo – I. hokejová liga SR – 2009-2010

po tretinách (0:0, 0:0, 4:2)

Predchádzajúci vzájomný zápas:
22. kolo: MŠHK Prievidza – DUKLA Michalovce 8:3

Základná časť I. hokejovej ligy sa prehupla do druhej polovice. Dukla v 23. kole privítala  v „odvete“ družstvo Prievidze , s ktorým  minulú nedeľu  vysoko prehrala 3:8. Po tejto prehre  z mužstva Dukly odišli Misál, Lelkeš i Vítkovský a celé mužstvo dostalo finančné pokuty. V piatok sa na oplátku v drese Dukly predstavili nové posily v podobe útočníkov Mihálika (Topoľčany), Karlova (Sokol Kyjev)  a obrancu Krecháča (Katovice).

Zápas sa začal úvodným tlakom domácich. Hostia sa dokázali ubrániť len za cenu nedovolených zákrokov. V 7. min. mali domáci dokonca 30 sekundovú výhodu  o dvoch hráčov no nevyužili ju. V 11. min. sa hosťujúci brankár Hiadlovský poriadne zapotil pri strele Segľu a následných dorážkach Karlova i Minčáka. Minútu pred koncom prvej tretiny Zalužický prenikol až tesne pred hosťujúcu bránu, počkal si a ako na podnose prihral nabiehajúcemu Machovi, ktorý trafil len betóny Hiadlovského. Po prvej tretine 0:0.

V úvode druhej tretiny odišiel za Kozák na trestnú lavicu. Domáci ubránili, no už 20 sekúnd po jeho návrate fauloval Krecháč a domáci sa museli brániť znova. Našťastie pre domácich neboli hostia v útoku až tak nebezpeční. Napriek tomu v 36. min. už mohli vyhrávať po  strele Šima, ktorý opečiatkoval žrď Martonovej brány. V 37. min ušiel vo vlastnom oslabení domáci Štefanech a takmer od červenej čiary sa sám rútil na brankára Hiadlovského. Blafákom si položil brankára na ľad, puk sa mu však zošmykol a trafil len betóny hosťujúceho brankára. V poslednej minúte druhej časti bolo na ľade veľa vzruchu. Najprv sa domáci diváci chytali za hlavy, koľko krát puk poskakoval pred brankárom hostí a ani z niekoľkých dorážok ho Michalovčania nevedeli prekonať. Na druhej strane zasa do domácej brány padol gól tesne po siréne a hostia sa dožadovali jeho uznania. Ani v druhej tretine diváci gól nevideli.

Počas druhej prestávky domáci diváci na chvíľu vytiahli plagát s nápisom „Vy nehráte, My nefandíme“ no do začiatku tretiny ho opäť skryli. Prvé tri minúty tretej tretiny ostal domáci fanklub ticho. Ostatní diváci pískali a niektorí sa dokonca začali povzbudzovať družstvo hostí.  Po troch minútach ticha sa domáce bubny konečne ozvali a celý fanklub začal mohutne povzbudzovať. Dukla ich potešila už o 30 sekúnd, keď Mucha strelou z poza brány prekvapil Hiadlovského a naštartoval domácich  1:0. Už o 23 sekúnd sa domáci tešili znova, keď Miľovčíkovu strelu tečoval Náhlik a zvýšil na 2:0.  Rozbehnutá Dukla sa pustila do obrovského tlaku, no zastavili ju dve oslabovky.  Vylúčenie Stríža ešte domáci ustáli. Pri následnom vylúčení Minčáka však domáci nedokázali vyhodiť puk a Kerata po dvojnásobnej dorážke znížil na 2:1.  Domácimi to neotriaslo a už o minútu zlé striedanie Prievidze využil Segľa, keď vybojoval puk za bránou Hiadloského a prihral medzi kruhy Náhlikovi. Ten svojim druhým gólom zvýšil na 3:1. Aj v nasledujúcich minútach pokračovali domáci v tlaku a gólových akcií pribúdalo.  V 55. min. sa dobrej šanci ocitli Minčák so Strížom no neuspeli. Hosťom sa podarilo dosiahnuť kontaktný gól v 57. min, keď za Prievidzu znižoval Kerata – 3:2. . Dve minúty pred koncom  pribúdalo šarvátok a potom ako sa do seba pustili Segľa s Ružičkom , rozhodca Lauff poslal oboch aktérov na trestnú lavicu. Hralo sa 4 na 4 a hostia odvolali brankára. Nebolo im to však nič platné a Minčák gólom do prázdnej brány upravil na konečných 4:2 pre DUKLU.

Michalovce konečne bodovali naplno a konečne pred domácim publikom. Po góle Laca Muchu v 44. min., akoby niekto pokropil Duklu živou vodou a domáci dostali krídla a ukázali, že hokej hrať vedia. Michalovčania potrebujú ešte vydrieť pár víťazstiev, aby sa situácia okolo celej Dukly upokojila.

Napísal : L. Boka

Po záverečnom podávaní rúk čakali  diváci na víťazný pokrik, ktorý robí Dukla spolu s obecenstvom vždy po víťaznom zápase. Čakali však zbytočne, domáci hráči protestne odišli do šatne a žiadne oslavy víťazstva sa nekonali. Juraj Minčák vysvetlil prečo:

V prvom rade konečne domáce víťazstvo. Ďakujem ľuďom, ktorí chodia na hokej a držia nám palce hoci sme úplne na dne po psychickej stránke. Hokej vyzeral úplne na hovno, ale ďakujem tým, ktorí nám fandia a stále nám veria. My sme mančaft dobrý. Chcem povedať, že v našej kabíne je všetko v poriadku. Nech si ľudia po meste a na hokeji hovoria kadejaké somariny – nieje to pravda.  Môžem sa zaručiť za všetkých chlapcov, ktorí sú teraz v kabíne.
Na druhej strane som veľmi sklamaný z tých divákov, našich michalovských divákov, ktorí fandia Prievidzi a kričia Prievidza do toho. Po druhej tretine, keď som prišiel na buly mi nejaký divák z hľadiska ukazoval fuckera a posielal ma do teplých krajín. Tak o takých divákov naozaj nestojíme a preto sme po zápase neostali na ľade a nezakričali sme si na oslavu víťazstva. Na záver chcem ešte raz poďakovať všetkým ostatným divákom, ktorí v nás stále veria.

Tréner Branislav Kohutiar po zápase:

Bol to veľmi náročný zápas. hrali sme súperom s ktorým sme v nedeľu v Prievidzi prehrali 3:8.  Hralo sa prakticky o 6 bodov. Psychicky to bolo o to náročnejšie, že sme hrali pred domácim publikom. Napriek tomu, že po dvoch tretinách bolo 0:0, v tretej tretine dali chlapci do toho srdce a zlomili sme to. Škoda, že po vlastnej chybe sme inkasovali gól na  3:2 a zdramatizovali sme záver zápasu. Chcem sa poďakovať hráčom, že nechali to srdce na ľade a tie tri body sme si dnes zaslúžili. Boli sme aktívni a mali sme šance, som rád, že tie tri body sú doma.

Každá výhra dvihne sebavedomie mužstva. V nedeľu nás opäť čaká Zemplínske derby, ideme  do Trebišova, ktorý hrá o špicu tabuľky. Je to určite kvalitný súper, ale my musím urobiť všetko preto aby sme bodovali. Potrebujeme ísť od zápasu k zápasu a podať maximálny výkon, aby sme sa posunuli na vyššie priečky.