Dve tesné prehry orlov

Spišská Nová Ves – 1. BK Michalovce    77:74 (50:44)

Po štvrtinách (29:29, 21:15, 10:15, 17:15)

Cez víkend cestovali Michalovskí basketbalisti na ďalšie zápas do Spišskej Novej Vsi, kde nastúpili v oklieštenej zostave a po dvojtýždňovom výpadku v tréningovom procese pre chrípkovú epidémiu. Domáci začali lepšie a orli počas celého prvého polčasu len doťahovali náskok súpera, ktorý narastal po chybách a nedôslednej obrane a keď zostali nepovšimnuté aj viaceré fauly pod košom domácich polčas skončil o 6 bodov pre domácich. V druhom polčase sa hostia zlepšili v obrane a predviedli niekoľko pekných akcií v útoku a dostali sa do mierneho vedenia. Zbytočnými chybami však pred koncom stratili náskok a nakoniec zvíťazilo šťastnejšie družstvo.

Štatistika:
Body: Svitlica 19, Mižák 16, R.Rakovský 14, Tebeľák 12, Šimko 10, Holda 3
Zisky: Svitlica 8, Rakovský R. 4, Holda 3
Asistencie: R.Rakovský 4, Holda 3
Doskoky: Šimko 16, Svitlica 9

Rožňava – 1.BK Michalovce    66:64 (30:37)

Po štvrtinách (13:29, 17:8, 17:17, 19:10)

V druhom zápase víkendu nastúpili orli výborne keď vynikajúco bránili, ale najmä niekoľkokrát v útoku doslova rozobrali obranu domácich. Nezastaviteľné boli presné trojbodové pokusy Romana Rakovského a Svitlicu. V druhom polčase sa ale začali presadzovať domáci pod košom a zlepšenou hrou sa dotiahli na rozdiel pár bodov. Orlom už dochádzali sily, ale ešte dokázali zdramatizovať záver keď v poslednej sekunde faulovali R.Rakovského a ten mohol troma úspešnými trestnými hodmi vyrovnať, ale nepodarilo sa. Po celom priebehu zápasu sa dá povedať že hostia dovolili sa domácim chytiť a tak zo šťastím zvíťazili.

Štatistika:
Body: R.Rakovský 24, Svitlica 23, Šimko 10, Biganič 3, Mižák 2, Holda 2
Zisky: Rakovský R. 4, Biganič 3, Svitlica 3
Asistencie: R.Rakovský 4, Biganič 3
Doskoky: Šimko 10, Svitlica 10

Ďalšie zápasy odohrajú Michalovčania v sobotu 5.12.2009 o 16:00 privítame Zvolen a v nedeľu 6.12.2009 o 13:00 hostíme družstvo so Žiaru nad Hronom.