HC Topoľčany – HK Dukla Michalovce 0:2

19. kolo – 1. Hokejova liga SR

po tretinách ( 0:0, 0:1, 0:1  )

Dukla konečne pretrhla nelichotivú šnúru slabých výkonov. Po ôsmich zápasoch, v ktorých nedokázala ani raz bodovať naplno a spolu získala len 2 body za  víťazstvo po samostatných nájazdoch v 12. kole na ľade Detvy ( Detva-Mi 1:2 s.n. ).  Naposledy si 3 body Dukla pripísala 2. októbra, keď  v zápase 8. kola na domácom ľade porazila Brezno 5:0 . Dnes v drese Dukly nastúpil aj navrátilec z českej Jihlavy – Juraj Minčák. Kedže jeho minuloročný dres s číslom 12 už obsadil spoluhráč Misal, Juraj nastúpil v drese s číslom 24 ( 2 x 12). My mu prajeme, aby sa mu v tejto sezóne darilo aspoň tak ako v tej minulej.

Tréner Michaloviec D. Kapusta po zápase:

Aj v predchádzajúcich zápasoch chlapci odovzdali na ľade všetko, ale výsledky neprichádzali.  Dnes sa konečne karta obrátila. V prvej tretine sme nevyužili jednu vyloženú šancu po peknej kombinácii prvého útoku. Bolo vidieť, že Juraj Minčák chcel na ľade veľmi pomôcť michalovskému hokeju. Na začiatku druhej tretiny  prvým gólom domácich načal a vyhrávali sme 1:0. Potom sme ubránili dve ťažké oslabenia, v ktorých mali domáci niekoľko šancí, no našťastie pre nás ich nevyužili.   V úplnom závere Topoľčany odvolali brankára a gólom do prázdnej brány rozhodol Misál.  Mali sme dnes trochu viac šťastia ako súper a zápas sme dotiahli do víťazného konca.

zdroj: L.B.

Góly Michalovce
25:35 – Juraj Minčák ( Richard Lelkeš,  Martin Segľa)
59:23 – Peter Misal ( Juraj Minčák, Viktor Štefanech)

Zostava HC Topoľčany:
Marcel Ďatelinka, Roman Guričan, Milan Kabát, Lukáš Tvrdík, Martin Mihalik, Patrik Bosák, Martin Petrina, Andrej Kutňanský, Marek Klačanský, Roman Varga, Andrej Božik, Andrej Drahovský, Igor Malinka, Marek Náhlik, Štefan Vystavil, Ladislav Ostertág, Libor Káčer, Jozef Ondruška, Miloš Bystričan, Richard Janček, Tomáš Majerčík

Zostava HK Dukla Michalovce:
Peter Babkovič, Slavomír Bodnár, Vladimír Marinčin, Juraj Minčák, Richard Lelkeš, Martin Segľa, Roman Vitkovský, Radoslav Regenda, Viktor Štefanech, Richard Miľovčík, Peter Misal, Michal Kozák, Martin Borovský Juraj Pavličko, ,Lukáš Blaščík ,Tomáš Stríž , Ján Zalužický, Matúš Leskovjanský, Milan Mach, Bohuš Farkašovský

Rozhodcovia: Hauko Juraj, Otrubčák Martin, Šefčík Peter, Jurčiak Rudolf (inštruktor),
Návšteva: 663 divákov