18. kolo – 1. Hokejova liga SR – sezóna 2009-2010

HK Brezno – HK Dukla Michalovce 5:4 p.p.

po tretinách ( 0:1, 4:0, 0:3 – 1:0 )

Predcházajúci vzájomný zápas:

8. kolo: DUKLA Michalovce – HK Brezno 5:0

V predchádzajúcom vzájomnom zápase Segľa upravil na konečných 5:0V 18. kole I. hokejovej ligy cestovala predposledná DUKLA na ľad desiateho Brezna. Títo súperi sa naposledy stretli v 8. kole. Michalovce vtedy na domácom ľade rozstrieľali Brezno  5:0. Odvtedy to bol na dlho posledný výsledok, v ktorom sa DUKLA výraznejšie presadila aj strelecky. Po Brezne nasledovala séria 7 zápasov, v ktorých sa Michalovčania vyslovene trápili v koncovke. Odvtedy Dukla svoj káder posilnila viacerými hráčmi. Dnes v Brezne nastúpil aj Viktor Štefanech, najlepší strelec a súčasne aj najproduktívnejší hráč minulého ročníka I. hokejovej ligy (dovedna 31 gólov a 31 asistencií). Všetko nasvedčovalo, že v Brezne sa to už jednoducho musí zlomiť.  Na druhej strane Breznu sa v posledných dňoch naozaj darí. Najprv vyhralo v Trebišove (4:1), doma si poradilo s Prešovom (4:1) a naposledy opäť porazilo Trebišov po samostatných nájazdoch (3:2 s.n.)

V prvej tretine mala Dukla výhodu štyroch presilových hier. Prvé tri ostali nevyužité a Dukla otvárala skóre zápasu až pri vylúčení Turňu. O úvodný gól sa postarala dvojica najnovších michalovských posíl. V 18. min. zakombinovala trojica Misál, Štefanech, Lelkeš a posledný menovaný strelil úvodný gól zápasu. (0:1)

Domácim sa podarilo vyrovnať v úvode druhej tretiny. V 24. min. Babkoviča prekonal Michal Babic. (1:1). V 27. min. mohli hostia opäť získať jednogólový náskok pri domácom vylúčení. Gól však padol na opačnej strane. V 28. min. vo vlastnom oslabení zvýšil na 2:1  Ján Babic. Hostia zo Zemplína sa ešte nestihli spamätať a domáci udreli znova. O necelé dve minúty zvýšil na 3:1 Mrena. To ešte nebolo z domácej strany všetko. Gólový uragán druhej tretiny zakončil v 36 min. svojim druhým gólom Ján Babic. (4:1). Zdalo sa, že je všetko rozhodnuté.

Je ťažké povedať, čo sa odohrávalo počas prestávky v michalovskej šatni. Tréner Kapusta však svojich zverencov za druhú tretinu určite nepochválil. Dukla sa chytila pri vylúčení domáceho Bálinta a v 48. min. Štefanech po prihrávke Miľovčíka ukrojil z náskoku domácich (4:2). V 55. min. strelil kontaktný gól  Miľovčík (4:3) a už  o 90 sekúnd Segľa zariadil predĺženie (4:4).

V predĺžení urobili Zemplínčania hlúpu chybu. Naraz sa na ľade ocitla pätica hráčov (v predĺžení sa hrá 4 na 4) a hlavný rozhodca Babeliak ich potrestal dvojminútovým trestom. Oslabenie 4 na 3 Dukla neustála a 20 sekúnd pred uplynutím trestu Mrena zabezpečil víťazný gól domácich. Podľa nových pravidiel za prehru v predĺžení, alebo po samostatných nájazdoch družstvo nezíska ani bod. Takže už v piatom zápase v rade vyšla bodovo na prázdno.

napísal: L. Boka

Góly Brezno:
23:41 – Michal Babic ( Branislav Kubka, Michal Babic)
27:22 – Ján Babic ( Branislav Kubka,  Michael Šmálik) – oslab/1
29:10 – Andrej Mrena ( Milan Vodrážka, Michael Šmálik)
35:00 – Ján Babic ( Branislav Kubka, Michal Babic)
62:41 – Andrej Mrena ( Milan Vodrážka, Branislav Kubka) – pres/1

17:56 – Richard Lelkeš ( Viktor Štefanech, Peter Misal) – pres/1
47:20 – Viktor Štefanech ( Richard Miľovčík) – pres/2
54:14 – Richard Miľovčík ( Peter Misal, Viktor Štefanech)
55:44 – Martin Segľa ( Richard Lelkeš, Branislav Štefan)

Zostava HK Brezno:
Matej Lipnický, Andrej Mrena, Branislav Kubka, Michal Babic, Ivan Paško, Ján Babic, Martin Ondruška, Tomáš Turňa, Milan Vodrážka, Michael Šmálik, Marek Matej, Michal Bálint, Peter Laco, Lukáš Piperek, Juraj Fábry, Ján Šimčík, Richard Ivan, Miroslav Pitschmann, Jaroslav Frgolec, Martin Joščák, Michal Krupčík,

Zostava HK Dukla Michalovce:
Peter Babkovič, Slavomír Bodnár, Vladimír Marinčin, Branislav Štefan, Richard Lelkeš, Martin Segľa, Roman Vitkovský, Radoslav Regenda, Viktor Štefanech, Richard Miľovčík, Peter Misal, Michal Kozák, Peter Štekláč, Juraj Pavličko, Lukáš Blaščík, Tomáš Stríž, Ladislav Mucha, Ladislav Sabol, Ján Zalužický, Milan Mach

Rozhodcovia: Babeliak Jozef, Štefik Miroslav, Neuzer Erik, Nemčok Vladimír (inštruktor)
Návšteva:   1154 divákov