DUKLA Michalovce – Pov. Bystrica 2:4

20. kolo – I. hokejová liga SR – 2009-2010

HK DUKLA Michalovce – HK 95 Pov. Bystrica 2:4

po tretinách (1:2, 0:2, 1:0)

V 20. kole I. hokejovej ligy privítala Dukla na svojom ľade Považskú Bystricu. Tá v doterajšom priebehu sezóny na ľade súperov ešte nebodovala. Po nepríjemnej 5-zápasovej šnúre prehier sa jej v minulom kole podarilo na domácom ľade poraziť Prievidzu 6:2.  V nedeľu sa vstupné v Michalovciach neplatilo a to pritiahlo do hľadiska o niečo viac divákov ako obyčajne.

Hneď v úvode mali domáci 25 sekúnd výhodu presilovej hry o dvoch hráčov.  V šanci 2 na 1 sa ocitli Minčák so Segľom no neuspeli. Domáci pokračovali v tlaku a prvých šesť minút bolo asi ich najsvetlejším miestom v zápase.  Hostia ustáli domáci počiatočný tlak a postupne vyrovnali hru. V 8. min. prvý krát pohrozil druhý útok hostí. Tamaši s Havlíčkom ani na dva krát Babkoviča neprekonali. V 9. min. odišiel za podrazenie na trestnú lavicu Štefanech a 46 sekúnd pred jeho návratom hostia zásluhou Vargu otvorili skóre zápasu. (0:1). Domáci sa nestihli ani spamätať a o 82 sekúnd si mohli znova spytovať svedomie. Tento krát zaúradoval prvý útok hostí a na 0:2 zvyšoval Kubrický. Domáci sa nevzdávali, no ich hra nemala myšlienku. V 13. min. sa im podaril kuriózny gól. Farkašovský z ľavého krídla nahodil vysoký puk do bránkoviska a Mach ho vrazil (zrejme neúmyselne rukavicou) za chrbát brankára Bratinu. Hostia proti gólu protestovali, no hlavný rozhodca Bodák ho uznal. (1:2). V 14. min. sa z ničoho nič ocitol zoči voči brankárovi Štefanech, hosťujúci brankár však svojich podržal. O pár sekúnd na to Miľovčík tesne minul odkrytý priestor hosťujúcej brány. V 16. min. Segľa v dobrej pozícii z pomedzi kruhov len napálil do brankára Bratinu.

Druhá tretina už patrila hosťom. V 26. min. sa Kubrický prekľučkoval až pred Babkoviča, no neuspel. Tlak hostí pokračoval . V 29. min. boli domáci  v obrane málo dôrazní, čo hostia využili a na tretí pokus prekonali domáceho Babkoviča. (1:3). V 36. min. dostal za hostí Bezečný 2+2 min.  a DUKLE sa črtala možnosť znížiť. V prvých dvoch minútach domáci nič nevymysleli a v 37. min. bolo po presilovke, keď na tresnú lavicu musel domáci Borovský. O 27 sekúnd za ním poslal hlavný rozhodca aj Minčáka a z presilovky bolo rázom oslabenie. Hostia početnú prevahu využili a v 38. min. svojim druhým gólom Zlocha zvýšil na 1:4. To sa už hľadiskom ozýval piskot a nespokojnosť domácich fanúšikov.

Tretia tretina bola z michalovskej strany len trápením.  Domácim sa nedá uprieť snaha, ale bolo to všetko nasilu, bez nápadu. Prišlo na rad obstreľovanie hosťujúcej brány, no bez vážnejšieho ohrozenia. V 48. min. Bodnár vystrelil hádam od červenej čiary a prekvapil inak spoľahlivo chytajúceho Bratinu  (2:4). To bolo z domácej strany všetko a k ďalšiemu skorigovaniu stavu už neprišlo.

Domáci by mohli mať dnes k dispozícii aj 3 hráčov z extraligových Košíc a aj tak by neuspeli. Je to trápenie a hráči na ľade často vyzerajú ako by tam boli poslaní za trest. Súčasný „orchester jednoducho neladí “.  Dukla potrebuje nový impulz, ktorý by spojil celé mužstvo a vrátil do šatne dobrú atmosféru.

Napísal: L. Boka

12:21 – Milan Mach ( Bohuš Farkašovský)
47:07 – Slavomír Bodnár (Richard Lelkeš)

Góly  Pov. Bystrica:
09:25 – Boris Varga (4 Tomáš Volek) – pres/1
10:47 – Jozef Kubrický (11 Ján Zlocha, 71 Martin Hajnik)
28:49 – Ján Zlocha (71 Martin Hajnik, 19 Jozef Kubrický)

Zostava HK Dukla Michalovce:

Peter Babkovič, Robert Marton, Slavomír Bodnár, Vladimír Marinčin, Martin Segľa, Richard Lelkeš, Juraj Minčák, Roman Vitkovský, Radoslav Regenda, Viktor Štefanech, Richard Miľovčík, Peter Misal, Michal Kozák, Martin Borovský, Matúš Leskovjanský, Milan Mach, Bohuš Farkašovský, Branislav Štefan, Juraj Pavličko, Lukáš Blaščík, Tomáš Stríž

Zostava HK 95 Považská Bystrica:

Jozef Bratina, Peter Betinec, Tomáš Jelinek, Jakub Brídik, Martin Hajnik, Jozef Kubrický, Ján Zlocha, Tomáš Volek, Stanislav Janísek, Martin Tamaši, Martin Havlíček, Ivan Slávik, Martin Krčula, Jaroslav Filo, Marek Demáček, Jozef Tamaši, Michal Stráňovský, Michal Bezecný, Martin Hegyi, Marián Koleda, Boris Varga, Matej Valášek

Rozhodcovia: Bodák Pavol, Švajka Slavomír, Gavalier Róbert, Bačo Štefan (inštruktor)