Inter Ba – Iuventa Michalovce 21:36

9. kolo WHIL – sezóna 2009-2010

Inter Bratislava – Iuventa Michalovce 21:36

Po polčase (11:15)

V 8. kole IUVENTA na domácej palubovke porazila posledné Partizánske (29:25) . Aj v 9. kole ju čakal súper z chvosta tabuľky. Tento krát nastúpila na palubovke predposledného Interu Bratislava a musela sa zaobísť bez zranenej Obšatníkovej a Horňákovej.

Diváci v Bratislave videli do 10. minúty vyrovnaný zápas. Domáce sa dokonca ujali vedenia a vyhrávali 5:4. To bol však jediný moment v zápase keď domáce viedli. Michalovčanky zabrali a do 15. min. otočili na 5:6. Postupne sa IUVENTA začala presadzovať stále viac a do polčasu si vybudovala 4-gólový náskok. Polčas 11:15.

Úvodné 4 minúty druhého polčasu boli skúpe na góly na oboch stranách a viac dominovali obrany. Domáce čoraz menej stačili na skúsenejšie východniarky a tak si IUVENTA do 42. min. vybudovala úctyhodný 10-gólový náskok. (13:23). V závere zápasu dal tréner Petrvoskij priestor aj mladším hráčkam z lavičky a tie ho nesklamali. Náskok Michaloviec utešene narastal.  IUVENTA neurobila tú istú chybu ako v zápase s Partizánskym. Nedovolila súperovi v závere znížiť výrazný náskok a zápas dotiahla do presvedčivého víťazstva o 15 gólov.  36:21. Napriek tomu, že šlo o papierovo slabšieho súpera, takéto výrazné víťazstvo je dobrým signálom.

napísal: L. Boka