IUVENTA Michalovce – SLÁVIA Partizánske 29:25

IUVENTA Michalovce - SLÁVIA Partizánske 29:25 IUVENTA Michalovce - SLÁVIA Partizánske 29:25 IUVENTA Michalovce - SLÁVIA Partizánske 29:25 IUVENTA Michalovce - SLÁVIA Partizánske 29:25

8. kolo WHIL – 2009-2010

IUVENTA Michalovce – SLÁVIA Partizánske  29:25

po polčase (15:14)

V 8. kole WHIL nastúpila  IUVENTA na domácej palubovke proti Slávii Partizánske, ktorej aktuálne patrí posledná priečka v tabuľke. Slávia v tomto ročníku WHIL ešte nevyhrala a preto sa od domácich očakávalo povinné víťazstvo. Na trénerskom poste v IUVENTE došlo k zmenám a Romana Lamača nahradil šeftréner  mládeže, Ukrajinec Boris Petrovskyj.

Domáce sa ujali vedenia dvoma premenenými sedmičkami Bakhyrievovej. No výraznejší náskok sa IUVENTE podarilo vytvoriť až v 13. minúte. Najprv Gubíková chytila sedmičku Blažekovej a vzápätí Obšatníková zvýšila na 6:3. Náskok 3 až 4 gólov si domáce udržiavali až do 21. minúty. Slávia šnúrou 3 gólov stiahla do 23. min. na 11:10. Iuventa sa ešte pokušala vypracovať si do prestávky výraznejší náskok a 10 sekúnd pred koncom Horňáková zvýšila aspoň na 15:13 pre domáce. Po rýchlej rozohrávke však hosťky opäť znížili, keď Blažeková skórovala 2 sekundy pred sirénou. (15:14)

IUVENTA mala raketový nástup do druhého polčasu, ktorý Slávia nezachytila. Do 34. min. sa domáce šnúrou piatich gólov  ujali presvedčivého vedenia 20:14. Posledná desaťminútovka IUVENTE nevyšla. Domácim sa strelecky prestalo dariť a nevychádzali im rýchle protiútoky.  Svojej šance sa tak chytila Slávia a znížila na 28:25. Skóre zápasu uzavrela domáca Bakhyrievová a upravila na konečných 29:25.

V priemernom zápase sa nakoniec žiadne prekvapenie nekonalo a IUVENTA s prehľadom porazila  súperky z Partizánskeho.  Škoda poľavenia v závere zápasu, ktoré snaživý súper využil na skorigovanie stavu.

Napísal : L. Boka

Tréner IUVENTY Michalovce – Boris Petrovskyj:

„V prvom rade som spokojný s víťazstvom, nie však s výsledkom. Hoci Partizánske statočne bojovalo až do poslednej minúty, súper tohto rangu nám nesmel nastrieľať až 25 gólov. Mojim optimom je pri víťazných dueloch inkasovať najviac 20 gólov. Pre výsledok bol podstatný náš vstup do druhého polčasu, prvých šesť minút sme po prestávke vyhrali 6:0, získali sme sedemgólový náskok (21:14) a vtedy vznikol priestor dať príležitosť aj hráčkam z lavičky. Hoci sme v závere poľavili, čo súper využil na stiahnutie nášho náskoku, tento zápas mi výborne poslúžil na zoznámenie sa s tímom. Čaká nás veľa roboty, hlavne v obrane, ale aj pri zakladaní rýchleho protiútoku, ktorý nám dnes nevychádzal.“