ŠKP Bratislava – Iuventa Michalovce 27:23

27

:

23

po polčase (9:16)

Úvod zápasu bol vyrovnaný až do 13. min. (5:6) Vtedy sa IUVENTE gólmi Hricikovej, Obšatníkovej a Bachirievovej podarilo vytvoriť si štvorgólový náskok(5:9). ŠKP nedokázalo do konca prvého polčasu gólovo odpovedať. Práve naopak, boli to Michalovčanky, ktoré  svoj náskok ešte zvýšili. Domáce sa nestačili čudovať.  V 26. min. sa o ďalšiu trojgólovú šnúru postarali Škľaruková (2 góly) s Horňákovou . Skóre prvého polčasu uzavrela v 30. min. Szöllösiová a upravila na 16:9 v prospech IUVENTY.

V druhom polčase však prišiel zvrat aký sa len tak nevidí. Domáce ovládli palubovku a postupne sťahovali náskok IUVENTY. V priebehu 14 minút dokázali hosťky skórovať len raz ( v 33. min. Szöllösiová – 11:17) . To bolo zo strany IUVENTY na dlhú dobu všetko a góly padali len do michalovskej brány. V 41. min. Hrmová vyrovnala na 17:17. Michalovčanky sa dokázali presadiť až v 45. min. keď  Bachirievová premenila sedmičku. (17:18). Ešte stále bola IUVENTA v hre a mohla zabojovať o víťazstvo. Do brány Michaloviec sa dostala v druhom polčase aj dorastenka Gubíková, no na obraze hry sa nič nezmenilo. Rozbehnuté domáce naďalej pokračovali v ťažení a postupne zvyšovali svoj náskok. Potom, čo druhý polčas ŠKP vyhralo v pomere 18:7 nakoniec v predohrávke 7. kola porazilo IUVENTU 27:23.

napísal: L. Boka