ZEMPLÍN Michalovce – FK Púchov 1:2

ZEMPLÍN Michalovce - FK Púchov 1:2 ZEMPLÍN Michalovce - FK Púchov 1:2 ZEMPLÍN Michalovce - FK Púchov 1:2 ZEMPLÍN Michalovce - FK Púchov 1:2

17. kolo – I. futbalová liga – 2009-2010

MFK ZEMPLÍN Michalovce – FK Púchov 1:2

po polčase (0:1)

Predchádzajúci vzájomný zápas:

6. kolo: FK Púchov – MFK ZEMPLÍN Michalovce 1:0

V 17. kole I. futbalovej ligy hostili tretie Michalovce prvý Púchov. Od začiatku zápasu sa domáci do súpera zahryzli a ukázali, že zo súpera strach nemajú. V 10 min.  sa do úniku dostal Gamkrelidze no v koncovke zaváhal.  V 23. minúte po ľavom krídle potiahol Púchovčan Chovanec a domáci Uhľár ho trestuhodne cez seba pustil. Jeho následný center už Ondrička nemal problém dokopnúť za Pillárov chrbát – 1:0.  Domáci ostali po góle trochu zaskočení no rýchlo sa otriasli a ďalej pokračovali v nátlakovej hre. V 28. min. sa nádhernou ďalekonosnou strelou prezentoval Shytov. V 35. min. Ruskovský odcentroval do 16-tky a po chybe domáceho obrancu sa lopta dostala až pred Sninského. Ten však bol natoľko prekvapený, že nestihol zareagovať.

Úvod druhého polčasu začali domáci veľmi dobre. V 48. min. Gamkrelidze s Viskupom zamotali hlavy púchovskej obrany no Seman pálil len vysoko do nebies. V 55. min. sa z gólu konečne tešili aj domáci. Gamkrelidze našiel v 16-tke Sninského a ten hlavou vyrovnal na 1:1. Aj nasledujúce minúty patrili Zemplínu. Najprv obranu hostí vyzvŕtal Seman a neskôr i Gamkrelidze no odcentrovať sa im už nepodarilo. V 70. min. domáci opäť pochybili v obrane. Tento krát pochybil Daniel Pyrka a gól na 1:2 strelil Chovanec. Domáci ostali po góle otrasení a stiahli sa. To hostia využili a snažili sa hrať čo najďalej od svojej brány.  Michalovce znova zabojovali v posledných 10 minútach, keď už museli aj zariskovať. V 89. min. spálil 100%  šancu Ondrička, keď hádam z 2 metrov netrafil prázdnu bránu. Veľa vášní na ihrisko i do hľadiska priniesli minúty nadstaveného času. Ljubarskij sa predieral do pokutového územia a obišiel už aj brankára Pláničku. Tomu už neostávalo nič iné, ako zatiahnuť záchrannú brzdu a faulovať ho. Rozhodca Samotný však pokutový kop neodpískal a naopak Ljubarskij dostal žltú kartu za filmovanie.

Zemplín tento krát proti lídrovi neuspel, no zahral veľmi dobre a za svoj výkon si zaslúžil minimálne bod. Domáci boli po celý čas aktívnejší, pykali však po vlastných hrubých individuálnych chybách.

Napísal: L. Boka

Asist. Trénera Púchova Jaroslav Vágner:

Chceli sme vychádzať zo zabezpečenej obrany a z nej vyrážať do rýchlych protiútokov. To sa nám počas prvého polčasu aj darilo. V druhom polčase sme prvých 15 minút hrali slabšie.  Po vyrovnávajúcom góle domácich sme opäť začali hrať na tie rýchle protiútoky a pri jednom z nich Chovanec strelil gól na 2:1. Mali sme ešte pár príležitostí, ktoré sme nevyužili.

Tréner Michaloviec Vladimír Rusnák ml.:

Mrzí ma, že sme urobili obrovské individuálne chyby, po ktorých sme inkasovali dva góly. Dnes nás neporazil Púchov ale Chovanec. O to viac ma to mrzí. Je pravda, že v závere mal súper vyložené šance, ale to sme už museli zariskovať a otvoriť  obranu.  Myslím si, že remíza by bola spravodlivejšia . Z môjho pohľadu, nás rozhodca obral o v závere o bod.

Zostava ZEMPLÍN Michalovce:

Pillár – Vajda, Uhľár (32. min. Pavlovčák), Pyrka D., Ruskovský (46. min. Seman), Viskup (77. min. Kunca), Pyrka M., Ljubarskij, Shytov, Sninský, Gamkrelidze

Zostava FK Púchov:
Plánička – Riška (75. min. Mrázek), Radič, Brezinčan, Švec, Chovanec (90+ Korený), Ondrička, Jurga ( 85. min. Loduha ), Vanák, Luhový, Meliš

Gól Michalovce:
55. min.  Sninský

Góly Púchov:
23. min. Ondrička, 70. min. J. Chovanec

ŽK:
90. min. Ľubarskij (Michalovce)
34. min. Švec  (Púchov)

Rozhodovali: Samotný – Cuninka, Benko
Návšteva: 995 divákov