Zaglebie Lubin (PL) – IUVENTA Michalovce 32:24

ZAGLEBIE Lubin - IUVENTA Michalovce 32:24 ZAGLEBIE Lubin - IUVENTA Michalovce 32:24 ZAGLEBIE Lubin - IUVENTA Michalovce 32:24 ZAGLEBIE Lubin - IUVENTA Michalovce 32:24

POSTUPUJE ZAGLEBIE LUBIN.

Iuventa už tradične vstúpila do zápasu veľmi zle, jej prvý gól dala za stavu 3:0 Kalaninová v 4. minúte. O tri minúty už domáce viedli po góle Semeniakovej 7:2 a tréner Roman Lamač si vzal oddychový čas. Ten poľský valec nepribrzil, Zaglebie viedlo v 19. minúte už rozdielom deviatich gólov (14:5)! Vtedy sa Iuventa vzchopila, šnúrou piatich gólov v priebehu siedmich minút znížila na 14:10. Záver opäť patril Lubinu, ktorý sa vďaka spojkám Pieleszovej a Semeniakovej opäť dostal do sedemgólového vedenia (17:10), ktorý Iuventa v samom závere prvého dejstva upravila na prijatelnejších 17:12.

Ani druhý polčas nebol herne iný, Poľky zabrali presne vtedy, kedy to najviac potrebovali, čo na veľmi zle brániacu Iuventu dokonale platilo. V 49. minúte to bolo po góle Obrusziewiczovej už o 10 gólov (29:19). Iuventa v závere opäť trochu pridala, čím iba kozmeticky skrášlili svoju prehru v pomere 32:24. Nečudo, že po tomto zápase došlo k trénerskej zmene, keď Romana Lamača vystriedal Ukrajinec Boris Petrovskyj.  Ten Iuventu povedie už v sobotu doma v zápase 8. kola proti Partizánskemu.

zdroj: REGZEP.sk

Viac sa o výmene trénerov  dočítate v denníku KORZÁR .