ZEMPLÍN Michalovce – Ružomberok B 2:0

ZEMPLÍN Michalovce - Ružomberok B 2:0 ZEMPLÍN Michalovce - Ružomberok B 2:0 ZEMPLÍN Michalovce - Ružomberok B 2:0 ZEMPLÍN Michalovce - Ružomberok B 2:0

16. kolo – I. futbalová liga SR – 2009-2010

MFK ZEMPLÍN Michalovce – MFK Ružomberok B 2:0

po polčase (2:0)

Predchádzajúci vzájomný zápas:
5. kolo: MFK Ružomberok „B“ – MFK Zemplín Michalovce 1:2

V 16. kole I. futbalovej ligy privítal Zemplín na svojom trávniku posledný celok tabuľky – Ružomberok B.  Povinnosť velila nad posledným vyhrať, vôbec to však nebolo jednoduché.

Hostia prehusťovali priestor pred vlastnou šestnástkou a nepustili domácich skoro k ničomu. Pohotovo dokázali zakladať protiútoky a viac krát prekvapili domáce obranné rady nepripravené. V 32. min.  Majerník ani nie z 2 metrov nebezpečne hlavičkoval no trafil iba domáceho brankára Pillára, ktorý reflexívne jeho pokus vyrazil. V 36. min. obrana hostí neustrážila rýchlonohého Gamkrelidzeho na hranici 16-tky, ktorý ich za to potrestal gólom a otvoril skóre zápasu (1:0). Gamkrelidze od prípravného zápasu s maďarským Diósgyőrom  (Mi – Diósgyőr 2:1),  v ktorom strelil dva góly, akoby ožil a v útoku je oveľa nebezpečnejší. Od prvého gólu neubehlo ani 5 minút a hostia opäť inkasovali. Po pravom krídle potiahol Ruskovský a odcentroval do 16-tky. Najlepšie sa zorientoval domáci kapitán Ljubarskij a hlavou prekonal brankára Penksu. (2:0)  To ešte nebolo všetko. V 45. min. mohol na 3:0 zvýšiť Sninský no jeho strela tesne minula hosťujúcu bránu.

Druhý polčas sa už viac menej len dohrával. V 57. min. sa krásnou strelou prezentoval Pavlovčák no mieril tesne nad. Domáci sa už akoby uspokojili s výsledkom a do veľkého útočenia sa nehrnuli. Hostia naopak museli zariskovať a viac otvoriť hru. V úplnom závere už domáci zápas len dohrávali a to sa im skoro stalo osudným. V posledných minútach zápasu mohli hostia dva krát skórovať a treba priznať, že za predvedenú hru by si aspoň jeden gól streliť zaslúžili. Domáci však mali v tomto zápase viac šťastia ako hostia a zápas úspešne dotiahli do víťazného konca.

napísal: L. Boka

Tréner Michaloviec  – V. Rusnák ml.:

Očakával som náročný zápas a trochu som sa obával, aby hráči neskĺzli k tabuľkovému podceneniu súpera. Hostia ukázali aj na ihrisku, že to ich postavenie v tabuľke nezodpovedá sile mužstva a sú oveľa nebezpečnejší. Strelili sme dva góly a ja som spokojný so ziskom troch bodov.

Tréner Ružomberka – V. Hýravý:

Myslím, že sme neboli o nič horšie mužstvo. Vypracovali sme si aj dosť gólových príležitostí. Urobili sme dve obrovské individuálne chyby, ktoré súper využil. Keby sme boli schopní dať kontakný gól na 2:1, tak by sme domácich ešte viac potrápili.

36.min.  Gamkrelidze, 41.min.  Ľubarskij.