Tatran Prešov – Zemplín Michalovce 1:0

1. FC TATRAN Prešov - MFK Zemplín Michalovce  1:0 1. FC TATRAN Prešov - MFK Zemplín Michalovce  1:0 1. FC TATRAN Prešov - MFK Zemplín Michalovce  1:0 1. FC TATRAN Prešov - MFK Zemplín Michalovce  1:0

1. FC TATRAN Prešov - MFK Zemplín Michalovce  1:0

MFK Zemplín prišiel o remízu v závere

Futbalisti michalovského MFK Zemplín majú za sebou druhý týždeň zimnej prípravy a v sobotu o 10.30 hod. sa v Prešove predstavili proti A-mužstvu Tatrana v prvom zápase tejto fázy prípravy. Treba povedať, že výsledkom i hrou príjemne prekvapili, veď o remízu prišli až gólom z 88. minúty. Počas budúceho týždňa ich doma čakajú hneď dve previerky, najprv v stredu o 13.00 proti maďarskému prvoligovému DVTK Diósgyör a potom v sobotu o 10.30 hod. s druholigovou Odevou Lipany.

Tréner MFK Zemplín Vladimír Rusnák mladší sa rozhodol dať príležitosť celému kádru, do hry zasiahlo až dvadsať hráčov. Pre jeho zverencov to však bola herná premiéra v rámci zimnej prípravy, a tak aj preto mali v prvom dejstve navrch domáci. Hostia si vytvorili jednu šancu, útočník Sninský z nej však neskóroval. Prešov, ktorý hral s kompletným kádrom pre Corgoň ligu, však po prestávke nemal takú prevahu. Viac k slovu sa dostávali hostia. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, dopustil sa mladý michalovský stopér Marek Liška menšieho zaváhania, ktoré domáci využili a P. Jurčo rozhodol o víťazstve Prešova.

Tréner MFK Zemplín Michalovce Vladimír Rusnák mladší: „Na výkonoch družstiev bolo vidieť, že kým pre Prešov to bol už tretí prípravný duel, my sme mali premiéru. Aj preto patril prvý polčas Tatranu, my sme mali možnosť po šanci Sninského, ktorý však strelecky neuspel. Po prestávke sme už Šarišanom boli vyrovnanejším súperom, mrzí ma akurát to, že po neodkopnutej lopte do bezpečia sa k zakončeniu dostal súper a krátko pred koncom rozhodol o svojom víťazstve. Musím priznať, že aj keď domáci mali viac šancí a viac z hry, mohli sme sériu prípravných zápasov odštartovať sympatickejším výsledkom. Celkovo som však spokojný, stretnutie splnilo účel.“

1.FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 88. P. Jurčo.

Hralo sa na umelej tráve v Prešove.

MFK ZEMPLÍN: Onody – Blahuta (60. Uhľár), Vajda (65. Liška), Mižík (46. Šitov), D. Pyrka  – E. Seman (46. Ruskovský), Pavlovčák (60. Mihok), Ľubarskij (46. Hreško), Mikulanin (46. Viskup) – Gamkrelidze (65. M. Lakatoš), Sninský (46. Kunca).

Najbližší program: streda 20. 1. 2010 o 13.00 hod.: MFK Zemplín Michalovce – DVTK Diósgyör (I. liga Maďarsko), sobota 23. 1. 2010 o 10.30 hod.:  MFK Zemplín Michalovce  – Odeva Lipany (II. liga Východ).